חץ למטה

מסלולים מקבילי פסיכומטרי

הכירו דרכים נוספות להתקבל לתואר אקדמי
בלי פסיכומטרי!

רוצה ללמוד לתואר אקדמי באוניברסיטה והבחינה הפסיכומטרית מהווה חסם כניסה עבורך? כדאי להכיר! המועצה להשכלה גבוהה מאפשרת לכל מוסד אקדמי לקבל עד 10% מהמועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה של המוסד, במסלולי קבלה חלופיים. החלטה זו מאפשרת למוסדות להשכלה גבוהה להציע דרכי קבלה נוספות למועמדים ממגוון אוכלוסיות. 

לעודד את שוויון ההזדמנויות

התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות יחד עם קרן אדמונד דה רוטשילד שמו להן למטרה לעודד את שוויון ההזדמנויות בשער הכניסה לאוניברסיטאות ובמסגרת זו הנגשנו עבורכם לראשונה את מסלולי הכניסה המרכזיים לאוניברסיטאות עבור צעירים ממגוון אוכלוסיות, הלוקחים בחשבון פרמטרים אחרים או נוספים לבחינה הפסיכומטרית.

במסגרת הפרויקט קרן אדמונד דה רוטשילד ערכה מחקר מקיף על מנת למפות לראשונה את מסלולי הכניסה החלופיים לאוניברסיטאות. רוצים לצפות במחקר? לינק למחקר 

חשוב לדעת

העדפה מתקנת למשרתי המילואים

הוראת השעה חרבות ברזל בחוק זכויות הסטודנט מאפשרת למוסדות האקדמיים לתת הקלות בתנאי קבלה ללימודים למשרתי המילואים ומשרתי סדיר בשנת תשפ"ה ותשפ"ו, בשל שירותם במלחמת חרבות ברזל.

הצעת החוק:
הקלה של תנאי קבלה בשל שירות צבאי הוראת שעה חרבות ברזל

9א. (א) על אף האמור בסעיף 9, מוסד רשאי להקל את תנאי הקבלה לשם קידום נגישות של מועמדים ששירתו בשירות סדיר או בשירות מילואים בתקופה הקובעת, בהתחשב באופי השירות, תקופתו וסמיכותו למועד הקבלה ללימודים, בפרט בשירות כלוחם.

(ב) הוראות סעיף זה יחולו על קבלה ללימודים לשנות הלימודים התשפ"ה והתשפ"ו.

כל המסלולים.. לחצו מטה למיון

פילטר מסלולים

רוצים לספר לנו על מסלולי כניסה נוספים ו/או לעדכן פרטים במסלולים מטה?

חשוב לדעת:

סטודנטים וסטודנטיות..

משרתי/ות מילואים?
מפונים?
נפגעי פעולות איבה?
בני/בנות זוג של משרתי/ות מילואים?

אנחנו פה לסייע!

השאירו פרטים בטופס הבא ואנחנו נסייע במיצוי זכויות, הנגשת מידע, תמיכה וליווי וכל מה שתצטרכו

בודק...