שאלות נפוצות

יש שאלות שפשוט נועדו לחזור על עצמם. אז בדיוק בשבילן הקמנו דף מיוחד ונוצץ עם תשובה מפורטת לכל שאלה ושאלה. יש לך שאלה אלינו שלא מופיעה כאן? נשמח לשמוע ממך במייל [email protected] או דרך דף צור קשר ומי יודע אולי יום אחד היא תזכה להופיע כאן.

מאגר המלגות של "milgapo" מרכז מידע רב על מלגות שונות, ומשמש כלי נוח לחיפוש והתאמת מלגה באופן אישי. כל שעליכם לעשות הוא להיכנס למאגר, להזין את פרטיכם, והמאגר ימצא עבורכם את המלגות המתאימות לנתונים שהזנתם. אנו מזמינים כל סטודנט/ית להיכנס למאגר, לעיין במגוון המלגות הקיימות ולבחור את המלגה שתתאים להם ביותר.

מתי נפתחת מלגה מסויימת?

תאריך הפתיחה של כל מלגה עשוי להשתנות בכל שנה בהתאם לאילוצים כאלה ואחרים. אם מלגה מופיעה זמן רב באתר כ"טרם נפתחה" ניתן לפנות למייל [email protected] לפרטים נוספים.

נרשמתי לאחת ממלגות ההתאחדות. מתי אני אמור לקבל תשובה?

תהליך ההרשמה שונה בין תכנית לתכנית. 
במידה ולא יצרו עמך קשר שבועיים לאחר ההרשמה ניתן לפנות במייל לתכנית אליה נרשמת לבדיקת סטטוס ההרשמה. 

לשאלות ניתן לפנות למדור מלגות במייל: [email protected]

מה כולל תהליך מיון למלגה?

לכל מלגה ישנו תהליך מיון שונה, בהתאם לגוף שמעניק את המלגה. ההרשמה למלגות התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות מתבצעת באמצעות טופס הרשמה אינטרנטי. לאחר ההרשמה, סטודנטים שנמצאו מתאימים מזומנים לראיון אישי עם רכז הפרויקט, ובמקרים מסוימים ידרשו הסטודנטים להגיע לימי מיון קבוצתיים או להגיש מטלה הקשורה לפרויקט.

אני לא לומד בארץ, האם אני זכאי למלגה?

מלגות ההתאחדות מיועדות לסטודנטים הלומדים בארץ בלבד.

אני לא מצליח להירשם למלגה, מדוע?

ראשית יש לוודא שההרשמה פתוחה, מועדי ההרשמה מפורטים בדף המלגה. במידה וההרשמה פתוחה אך עדיין לא ניתן להירשם למלגה, יש ליצור קשר עם הגורם המעניק (מצוין בעמוד התכנית).

האם ניתן לקבל יותר ממלגה אחת?

זכאות לכפל מלגות תלויה בקריטריונים של הגוף המעניק את המלגה.

מי מעניק את המלגות?

ישנם גופים רבים ומגוונים שמעניקים מלגות לסטודנטים בניהם ניתן למצוא מוסדות לימוד, רשויות מקומיות, משרדי ממשלה, עמותות, קרנות וארגונים שונים.

מה ההבדל בין מלגות סוציו-אקונומיות למלגות התנדבותיות?

מלגות סוציו-אקנומיות ניתנות על בסיס מצב כלכלי הנמדד על פי קריטריונים שונים, ולרוב מוענקות על סמך מכתב פנייה אישי בעדיפות לסטודנטים שזקוקים לסיוע כלכלי וקיים צורך מוכח. מלגות התנדבותיות, דורשות מהסטודנטים שעות התנדבות לקהילה בתמורה לקבלת המלגה. ההתאחדות מעניקה מלגות על בסיס התנדבותי בלבד.

אני לומד במכינה / לימודי תעודה, האם אני זכאי למלגה?

הזכאות למלגה תלויה בקריטריונים של הגוף המעניק את המלגה. מלגות ההתאחדות ניתנות לסטודנטים הלומדים במוסדות המוכרים. ניתן למצוא את הרשימה של מוסדות אלו בלינק הבא

את כל ההטבות, ההנחות והמבצעים לסטודנטים ולסטודנטיות תוכלו למצוא בדף חבילת ההטבות שלנו. 

התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית היא ארגון הצעירים הגדול שחברות בו 64 אגודות סטודנטים המייצגות כ-350,000 סטודנטים. 
ההתאחדות מקדמת זכויות סטודנטים וצעירים ודואגת לרווחתם ולמעמדם אל מול הגורמים הרלוונטיים. כמו כן, ההתאחדות פועלת להעצמת יוזמות ופעילויות חברתיות של סטודנטים וסטודנטיות במטרה להשפיע על המציאות הישראלית. 

התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית היא גוף מטה המהווה בית לאגודות הסטודנטים ברחבי הארץ. התאחדות הסטודנטים פועלת להתוויית מדיניות ולקידום זכויות עבור כלל הצעירים והסטודנטים בארץ. 

מי בוחר את יו"ר ההתאחדות?

יו"ר ההתאחדות נבחר על ידי הנשיאות.
הנשיאות- מורכבת מיו"ר וסיו"ר ההתאחדות הנבחרים על ידי שאר יושבי הראש של האגודות מדיי שנתיים, ומיושבי/ות הראש מאגודות הסטודנטים החברות בהתאחדות. הנשיאות מתווה את המדיניות הכללית של התאחדות הסטודנטים. בוחרת את בעלי התפקידים בוועדות ההתאחדות ובמוסדותיה. מאשרת את התקציב ואת תכנית העבודה. דנה (ומחליטה) בהצעות לשינוי התקנון. 

מקורות המימון של ההתאחדות הינם דמי החבר אשר נגבים מאגודות הסטודנטים והסטודנטיות החברות בה (0.5 ש"ח לסטודנט, נכון לשנת תשע"ז), וכן כספים המתקבלים מחברת הבת "אלחון אחזקות", המשמשת כחברת הכלכלית של ההתאחדות. בנוסף מחזיקה ההתאחדות במניות בחברת איסתא. בכל אופן, אם תרצו להתעמק בתקציב ההתאחדות תוכלו לראות אותו בלינק בתחתית הפסקה

 
איך מצטרפים לקבלת הניוזלטר השבועי של ההתאחדות?

ניתן להירשם לניוזלטר ע"י השארת פרטים בתיבה הנמצאת בתחתית עמוד האתר:

איך אני מסיר/ה את עצמי מתפוצת הניוזלטר השבועי?

ניתן להסיר את כתובתך מתפוצת הניוזלטר השבועי על ידי לחיצה על הקישור בתיבה בתחתית הניוזלטר השבועי:

♂︎ ♀︎ ⚥︎