חדשות ועדכונים

?off the record
לא אצלכם. עם פרוטוקול מסירת דירה תוכלו לשכור דירה בלב שקט.
(תוכן בשיתוף Iagree)

ההתרגשות גדולה, סוף סוף, אחרי הרבה תלאות בחיפוש אחר האחת שלכם – מצאתם! ועכשיו הגיע הזמן לדבר האמיתי – קבלת מפתח מבעל הדירה, לחיצת יד רשמית ושלט לדלת "כאן גרים בכיף". שנייה לפני שאתם מרגישים בבית ונזרקים על הספה, שווה לכם להציץ בכמה עצות וטיפים מומלצים לקראת הישורת האחרונה בהליך שכירת הדירה.

נכון, חשבתם שהכל כבר מאחוריכם והפרוצדורות הרשמיות נגמרו, אבל הי, יום מסירת הדירה הוא הזדמנות מעולה ליישר קו עם המשכיר לטובת שקט נפשי בעתיד. כל שעליכם לעשות הוא להצטייד בפרוטוקול מסירת דירה שכורה, בו יפורטו כל מתקני הדירה, מצבם ותקינותם ביום המסירה.

היתרון בקיום פרוצדורה זו בעת יום מסירת הדירה, היא ביכולת שלכם לייצר בקלות מסמך משפטי שיקבע במפורש מהם הליקויים בדירה ביום כניסתכם אליה. כך בהמשך, תוכלו לדחות טיעונים של בעל הדירה על כך שהליקויים נובעים מבלאי או מתחזוקה לא נכונה שלכם. כלומר, באמצעות פרוטוקול מסירת דירה להשכרה המשכיר לא יוכל להתנער מאחריות וכך גם אתם תצטרכו לנהוג באחריות בעת שהותכם בנכס.

אז מה נדרש מכם לעשות בפועל? אין צורך להכנס ללחץ מהשם המפוצץ, למעשה הסיפור פשוט מאוד. כל שתצטרכו לעשות זה להוריד ולהדפיס מסמך (מצורף פה) ולהגיע איתו ביום מסירת המפתח. אתם – השוכרים ומשכיר הדירה, יחד, צריכים להסתובב בנכס וסביבתו, כשפרוטוקול מסירת הדירה בידכם ולסמן ליקויים הקיימים בה.

כאשר מתבצעת הביקורת המשותפת מומלץ לשים לב לתקינות ומצב הדלתות, צירים וחלונות. כמו כן כדאי להתייחס לריצוף הדירה ולניקיונה, למצב צבע הקירות והחיפויים במקלחת, לרטיבויות למיניהם ולמתקני חשמל ומים וכדומה. מעבר לכך, אם נשארים רהיטים בדירה יש לשים לב למצבם. במידה ואין הסכמה ביניכם לבין המשכיר על קיומו של ליקוי, מומלץ לסמן בכל זאת בפרוטוקול מסירת הדירה, גם אם מדובר בליקוי שעל פניו נראה זניח ולא עתיד להתפתח. טיפ נוסף שיכול לעזור לכם, הוא לצלם במצלמת הנייד שלכם כל פגם או קלקול בו אתם מבחינים.

עכשיו שאתם כבר שנייה לפני קבלת מפתח יתכן והתעסקות כזו נשמע לכם גרידית, אבל בפועל, ההליך הפשוט הזה יכול למנוע מכם כניסה לברוך גדול והוצאות כספיות כבדות. עצה מאיתנו? פשוט הכניסו סעיף בחוזה הדירה המחייב את בעל הדירה לעבור אתכם על פרוטוקול מסירת דירה להשכרה ביום קבלת המפתח או קצרו תהליכים והזמינו אותו לחתום חוזה דיגיטלי ב-iagree, שם הסעיף הזה כבר קיים ושריר בחוזה. אנחנו כמובן נשמח לתת לכם גב בתהליך שכירת הדירה, שיהיה בהצלחה!

 

קישור להורדה

 

♂︎ ♀︎ ⚥︎