חדשות ועדכונים

החלטתם לא לחכות עד הפאנג'ויה הבא? שכרתם רכב לחודש לעבור דירה ובא לכם על הדרך להדרים להגשים חלום ולצלול עם דולפינים? למה שלא תהנו כבר בדרך? הנה כמה תחנות העצירה הכי חמות לטעמנו בדרך לעיר הנופש החמה.

שקד יפרח (בשיתוף אלבר)

יש באילת משהו לכל אחד. מי שאוהב את הים יהנה מטמפרטורות נוחות לטבילה לאורך כל השנה; מי שמפנטז על הכחול הגדול יוכל לשכור מיכלים באחד ממועדוני הצלילה ולהעמיק לספינות הטרופות. מי שמעדיף את הדגים שלו בצלחת, ימצא את מבוקשו בקלות בכל אחת ממאות המסעדות בעיר הדרומית; מי שחפץ במסיבות, בגלישה, בקצת שקט, באוויר הרים או בבטן גב על החוף – יכול למצוא בה את הכל. חוויית הקניות ללא מע״מ משמשת גם היא כמוקד משיכה, כמובן, בטח לאלה מאיתנו שפשוט חייבים לפטופ חדש לפני תקופת העבודות.

קצת בדומה לנסיעה לחו״ל גם הדרך לאילת ארוכה יחסית, אפילו אם דרככם מתחילה רק בבאר שבע. למרות שניתן להגיע בטיסה, מי שהדרך חשובה לו לא פחות מהיעד עצמו יכול לעשות את הדרך בנהיגה, בין אם ברכב ההורים או בעזרת שירותים להשכרת רכב בישראל, שמאפשרים גם לסטודנטים שלרוב אינם מחזיקים רכב – לפחות לא כזה שיכול לסחוב את הדרך היפה והארוכה לאילת – להצטייד ברכב לתקופה קצרה ולחוות את הטיול מרגע ההתנעה ולא רק מרגע ההגעה למלון. הדרך המתפתלת בחלקה, והנפרשת בקו ישר הנדמה כאין סופי במקטעים אחרים, רצופה בנקודות ששוות עצירה, בין אם לתצפית, פק"ל קפה או סלפי עם בייבי קרוקודיל.

פארק ספיר

אנחנו מאנשי הפיקניקים והגזייה, אז פארק ספיר תמיד נמצא ברשימה שלנו. אפשר להגיע אליו בכל יום ובכל שעה ביממה והוא משובץ צל, ספסלי ישיבה, מדשאות ואגם מלאכותי ומלכותי. מי שמרגיש צורך בחילוץ עצמות, יכול להנות ממסלול קצר בן 300 מטרים, ואפשר לשלב את הביקור עם ההמלצה הבאה:

משק פורת עין יהב

חובבי הדבש בניכם מוזמנים לבקר בעין יהב, ולהתוודע לעבודת הכוורנים במשק פורת. במרכז המבקרים נערכים סיורים שמספרים את היסטוריית ההתיישבות בערבה. מעדיפים לחיות על העוקץ? הרשמו למבחן טעימות עיוור והרכבת מובייל דבורה או – יצירת נר מדונג דבורים.

מושב צופר

מעדיפים להישאר ברכב בזמן הצפייה בבעלי החיים? במושב צופר תמצאו את חוות האנטילופות הישראלית, הכוללת גם זברות, עיזים, דישונים מקראיים, ראמים ועוד. במקום פועלת פינת ליטוף, ואת הביקור יש לתאם בטלפון מראש.

עין חצבה

בפינת ה״אנחנו לא שופטים את מי שרוצה סלפי עם בייבי-קרוקודיל״, נספר לכם שבצומת עין חצבה נמצאת חוות הקרוקולוקו, בה גדלים תניני יאור. כיאה למקום בעל אופי זוחלי שכזה, יש לתאם ביקור באמצעות הטלפון.

חנות אלת הערבה

רוצים להצטייד במוצרי רחצה טבעיים בעבודת יד? בקרו בחנות ״אלת הערבה״, בה נרקחים מוצרי ספא נהדרים. סבונים טבעיים, מוצרי טיפוח לפנים, לשיער ולגוף, שמנים וגם – ערכות ״DIY״ לטיפוח טבעי. פתוח בכל יום.

רהט

אם אתם לא מאנשי הפיקניק והגזיה זה בסדר, כאמור – אנחנו לא שופטים, גם אנחנו מעדיפים לפעמים שמישהו אחר יטרח עבורנו, בעיקר כשזה יוצא לו ממש טעים.

בבלקון קפה ומאפה ברהט אנחנו עוצרים בעיקר בשביל הבורקס תפוחי-אדמה שאנחנו לוקחים לדרך, וכדי להתאפק מלטרוף אותו ישר, אנחנו אוכלים מה שמתאים לשעת היום.

שדה בוקר

אספרסו מושלם מגישים במדרשת שדה בוקר במעדניית ״הכנענייה״, יש גם כריכים, יינות, ושלל מעדנים. לחובבי שבילי-ארצנו מוצע גם מסלול מעגלי, עין עקב ומעלה דבשון, אבל קחו בחשבון שהמסלול בן 16 ק״מ.

פונדק קיבוץ נאות סמדר

צמחונים וחובבי אורגני מוזמנים לסור לפונדק קיבוץ נאות סמדר, בית קפה ומסעדת גן צמחונית. בתפריט – כמו גם בחנות – כל המוצרים אורגניים מתוצרת מקומית, ויש גם עוגות וגלידות ביתיות.

לא הצלחנו לקלוע לטעמכם? אל תאמרו נואש – הרשת מלאה בהמלצות חמות לדרום החם, כאלו שיתאימו לכל משפחה והאופי שלה. סעו בזהירות וכמובן – בהנאה.

♂︎ ♀︎ ⚥︎