חדשות ועדכונים

סטודנט, שפר קורותייך לקיץ – 4 טיפים לקיץ שיקפיצו לך את הקריירה!
"איך זה שוב הגיע?!" תקופת המבחנים חוזרת, וישר אחריה: חודשיים-שלושה של שקט. בערך. החוויה הסטודנטיאלית היא בהחלט ייחודית ומעצימה, אבל בד"כ היא כל-כך עמוסה שאין זמן להתעסק בעתיד או לצבור ניסיון תעסוקתי רלוונטי ליום שאחרי התואר. אז קבלו 4 טיפים קלילים שיקפיצו לכם את הקריירה.
(שקד חורגין, מנהל פיתוח עסקי –  Jobit)
התלונה הכי נפוצה שאנחנו שומעים מאקדמאים היא שהם לא מצליחים למצוא עבודה בתחום שלהם בעקבות "חוסר בניסיון", ואיך תצליחו לצבור ניסיון אם אתם לא מוצאים עבודה? מעגל שקשה לשבור. במהלך שנת הלימודים אנחנו שוקעים בשגרת הלימודים המורכבת, אנחנו מגיעים לחופשת הסמסטר עם הלשון בחוץ ומעדיפים ליהנות מקצת חופש, ולא להתעסק בעבודה. אז אם אנחנו לא מצליחים למצוא זמן לעבודה גם במהלך הסמסטר וגם במהלך החופשות, מה עושים? -תתחילו בקריאת המאמר הזה (3 דק' קריאה)
זה הזמן לעבור הכשרה! הרבה מקומות עבודה דורשים בין שבועיים לחודש נוכחות לקורס מקוצר על מנת לעבור הכשרה מקצועית – זמן שאין לנו במהלך סמסטר. לכן, גם אם קיימת משרת סטודנט שניתן לשלב עם שגרת הלימודים באותה חברה, אנחנו לא נצליח להתקבל אליה. נצלו את הזמן בקיץ לעבור הכשרות למגוון תפקידים החל מתפקידי שירות ומכירה ועד לתפקידים מקצועיים יותר כמו יועצים עסקיים, בנקאות ומשרות בעולם הפיננסי, הוראה לתגבור בבתי ספר וסייעות בגני ילד, תמיכה למהנדסים ממגוון תחומים ועוד רבים. גם אם זו לא הכשרה לתפקיד ספציפי בחברה, לכו ללמוד משהו נוסף, קורס קצר, הכשרה מקצועית, כל דבר שיעזור לכם לרכוש כלים נוספים שיוכלו לפתוח לכם בהמשך אופקים מקצועיים חדשים שאתם בכלל לא חושבים עליהם היום. הכשרות לדוגמה: שיווק דיגיטלי, עיצוב גרפי, שפות, אקסל, אפילו סדנאות לניהול זמן יעשו עבודה.
נצלו את הקיץ לתכנון קריירה ולמציאת עבודה. לחפש עבודה זאת עבודה בפני עצמה וזה לוקח הרבה זמן, והדרך הכי טובה היא להגדיר יעד רחוק טווח לקריירה, למשל – מנכ"ל עמותה או מהנדס בכיר, ולהתחיל לגזור אחורה. להבין איזה ניסיון צריך לצבור בשביל להגיע לשם, באיזה תפקידים אפשר לצבור את הניסיון הזה, באיזה חברות קיימים התפקידים האלו, ועם מי צריך לדבר כדי להבין איך נראים חיי היום-יום של אותו בעל תפקיד כדי להבין אם בכלל שווה להיכנס לזה. ומשם, לעשות הכל בשביל להתקבל לעבודה, לשלוח קורות חיים, להפעיל קשרים אישיים, ולהפיל כל חומה בדרך. כשמתחילים להסתכל על התהליך כבניית קריירה ארוכת טווח, מבינים שמלצרות זה אולי אחלה כסף לתקופת הלימודים, אבל זה לא ייקדם אתכם יותר מדי בראייה עתידית. אז אם יש לכם מספיק זמן פנוי להקדיש לעבודה, עדיף כבר שתקדישו אותו לעבודה שתקדם אתכם במסלול שבחרתם.
זמן טוב לייצר תחומי אחריות נוספים בארגון בו אתם עובדים, וכך בעצם לצבור עוד ניסיון, "לנפח" את קורות החיים ולייצר למעסיק הנוכחי שלכם את הצורך שתמיד תהיו בסביבה. לברי המזל בנינו שמחזיקים במשרת סטודנט חלומית במהלך הסמסטר תעשו ה-כ-ל על מנת לנצל את הזמן הנוסף בקיץ בשביל לקחת יותר. בקשו מהמנהל שלכם תחומי אחריות נוספים כמו: ניהול עמודי המדיה החברתית של העסק, תיזמו ימי גיבוש למחלקה, בצעו מהלכים לייעול ושיפור תהליכי העבודה בחברה ובעצם כל מה שחורג מהגדרת התפקיד הבסיסית שלכם ויכול לתת לכם נקודות זכות כ"מגדילי ראש" ולאפשר לכם להתנסות ולצבור ניסיון בתחום חדש.
תזמון זה הכל עניין של טיימינג. בבת אחת עשרות אלפי סטודנטים מתחילים לחפש עבודה ובאותה העת בדיוק אלפי חברות וארגונים מתחילים לחפש עובדים. המשמעות – הצפה של דורשי עבודה ופספוס הזדמנויות עבורכם. תתחילו רגע לפני כולם, הרשמו ללוחות דרושים, פרסמו פוסטים בקבוצות רלוונטיות בפייסבוק (יש מאות וכולם אוהבים לעזור) צרו קשר עם חברות השמה רב תחומיות, וספרו לחברים ולמעסיקים קודמים. אם תהיו שם רגע לפני ההמון – היתרון היחסי שלכם יהיה משמעותי.
אז כמו שאמרנו, לחפש עבודה זו עבודה – וזה לוקח זמן. היו ממוקדים, היו סבלניים, תמיד תעשו יותר והכי חשוב – תעבדו בזה הקיץ מספק לכם אחלה הזדמנות הטיפים האלו בטוח יכולים לעזור. מקום טוב להתחיל בו זה בהרשמה קצרה 'למערכת החכמה של Jobit' – היא תעזור לכם (בחינם!) למצוא עבודה ולנהל את הקריירה שלכם. תנסו > המערכת החכמה של Jobit
♂︎ ♀︎ ⚥︎