חדשות ועדכונים

סטודנטים? אל תתפשרו – כך תבחרו את המזרן המתאים לכם

הדרך הנכונה לבחור מזרון היא להתייחס לשיקולים כמו צרכים אישיים, תקציב, אופי השימוש, מגבלות רפואיות ותקופת אחריות. רוצים לישון טוב יותר בלילה? הנה המדריך שיחסוך לכם זמן וכסף

 

סטודנטים זקוקים לשעות שינה רצופות על מנת להתרכז ולהתמודד עם עומס המטלות, המבחנים והעבודות. בין היתר, סטודנטים גם מנסים לשלב בין בילויים ולימודים ולכן שעות השינה קריטיות לאיכות החיים שלהם. לזה יש להוסיף את הנטייה של סטודנטים לרכוש ריהוט חדש כאשר הם עוזבים את בית ההורים ועוברים לדירה משלהם, כמו גם את התקציב המוגבל שעומד לרשותם.

אז כיצד מכניסים את כל הנתונים האלה לתוך משוואה שעוזרת לבחור מזרונים ומיטות? הנה כמה שיקולים שבזכותם תישנו טוב יותר בלילה:

1. הצרכים שלכם

הגדרת צרכים תעזור לכם לדעת באיזה סוגי מזרונים להתמקד ועל מה לוותר. אם אתם בזוגיות ממושכת ורוצים להתפנק, כנראה שתצטרכו להתרכז במיטות זוגיות. מנגד, בדירת רווקים ראשונה אולי תוכלו להסתפק במיטת יחיד. בנוסף, קחו בחשבון את הצרכים כמה שנים קדימה כדי שלא תמצאו את עצמכם נדרשים להוצאות פתאומיות.

2. התקציב

מסגרת התקציב תשמש אתכם ככלי יעיל לסינון בין דגמי מיטות ומזרונים. ייתכן ופערי המחירים יפתיעו אתכם, אך עליכם להיצמד למסגרת התקציב שקבעתם מראש. כמו כן, יכול להיות שתוכלו לבקש עזרה מההורים או לגייס קצת הון עצמי על מנת לרכוש מזרון איכותי ומשובח.

3.אופי השימוש

טווח האפשרויות לשימוש במזרון רחב מכפי שאתם חושבים. בתקופת הלימודים אתם תבלו הרבה זמן בקריאת ספרים בחדר, אז ייתכן ועדיף לכם לקנות מיטה מתכווננת.

לחילופין, סטודנטים שגרים בדירת רווקים עשויים לבחור מיטה לפי גודל ארגז המצעים ופתרונות האחסון וזאת במטרה לחסוך במקום יקר ערך. אל תזלזלו בתפקיד של המיטה בחדר שלכם והשקיעו קצת זמן בהשוואה בין האלטרנטיבות.

4. מגבלות רפואיות

רכישת מזרון מחייבת אתכם להשקעה של כמה אלפי שקלים לפחות וזה לא הזמן להתפשר. אם אתם סובלים מאלרגיה, תוכלו למצוא מזרן לטקס שמיוצר מחומר טבעי ואף דוחה את קרדית האבק.

לעומת זאת, בעלי מבנה גוף גדול צריכים לישון על מזרן ויסקו שעשוי מחומר אלסטי דמוי ג'ל שנשאר קשיח בטמפרטורת החדר אבל מתרכך בהתאם לחום הגוף. אם אין לכם ניסיון קודם עם אף אחד מהמזרנים האלה, אולי תרצו לבקש אותם לתקופת התנסות.

5. אחריות

סטודנטים צעירים לומדים מהר מאוד על חשיבותה של תקופת אחריות, בעיקר כאשר הם מגיעים לחנות וצריכים לשלם כמה אלפי שקלים בבת אחת. בדקו היטב מה אורך תקופת האחריות, מה היא כוללת ומה קורה אם אתם צריכים להביא את המזרן לתיקון. לבסוף, אל תתביישו להתייעץ עם ההורים והגיעו עם אחד מהם כדי לשדר ביטחון עצמי.

♂︎ ♀︎ ⚥︎