חדשות ועדכונים

מעוניינים בתואר ראשון? קבלו המלצות למימון הלימודים

תואר ראשון בישראל עולה עשרות עד מאות אלפי שקלים ואתם לא היחידים שתוהים כיצד אפשר לממן אותו. החדשות הטובות הן שיש דרכים שונות לעשות זאת – ובדיוק בשביל זה מיועד המאמר הבא

תוכן שיווקי

 

תואר אקדמי הוא תנאי להצלחה בקריירה ולמימוש הפוטנציאל האישי. גם אם אתם לא בטוחים מה כדאי לכם ללמוד, סביר להניח שכבר הבנתם שאין אפשרות לדלג על השלב של רכישת השכלה דרך האקדמיה. במקביל, זו בדיוק ההזדמנות שלכם להרחיב את מעגל החברים והקשרים ולהיכנס לעולם התעסוקה ברגל ימין.

הבעיה היא שתואר ראשון בישראל וגם במדינות מערביות אחרות ברחבי העולם יכול להגיע למחיר של עשרות עד מאות אלפי שקלים. מטבע הדברים, סטודנטים כמוכם שנמצאים רק בתחילת החיים שלהם לא תמיד יכולים לגייס את ההון הזה מחשבון הבנק או דרך ההורים. בדיוק כאן נכנסות לתמונה ההמלצות הבאות:

1. בררו על הלוואה חוץ בנקאית

החדשות הטובות הן שאתם לא היחידים שמתלבטים כיצד לממן את התואר הראשון. היות ומדובר על אלפי גברים ונשים שמתמודדים עם דילמה זהה מדי שנה, יש גם פתרונות מסודרים כמו הלוואה לסטודנטים. בפועל, מדובר על הלוואה במסלול חוץ בנקאי שלא מחייבת אתכם בשום צורה וגם לא מגבילה את האשראי שקיבלתם מהבנק.

הלוואה חוץ בנקאית היא מה שסטודנטים צריכים על מנת ללמוד בראש שקט. אמנם צריך לבחון כל מקרה לגופו ולהשוות בין המסלולים לפי תנאי ריביות והחזר, אך סביר להניח שזה יהיה נוח יותר בהשוואה לאלטרנטיבות.

2. בדקו מה היכולת הכספית של ההורים

רוב ההורים ישמחו לעזור לילדים שלהם במימון התואר הראשון, אך לא כולם כאמור יכולים להרשות את זה לעצמם. הפתרון מבחינתכם הוא לבדוק בעדינות מה היכולת הכספית של ההורים ולבדוק איזו פונקציה היא מסוגלת למלא. ייתכן ותגלו שיש להורים תכנית חיסכון שנועדה בדיוק למטרה הזו, או שלחילופין ישתלם לכם להשתמש בחלק מהסכום ולהשלים את היתר באמצעות עבודה ומענקים.

המטרה של עזרה מההורים היא לסייע לכם בשלבים הראשונים של ההתאקלמות. צאו מנקודת הנחה שהשנה הראשונה היא הקשה ביותר, כי לאחר מכן כבר תבינו מי נגד מי וסביר להניח שגם תמצאו עבודה.

3. צרו קשר עם הבנק

הלוואה בנקאית היא אופציה פחות מועדפת עבור סטודנטים משום שלרובם אין יכולת להציג ביטחונות. במילים אחרות, הבנק מתייחס לסטודנטים כאוכלוסייה מסוכנת בכל הנוגע ליכולת הפירעון של ההלוואה ולכן גם תנאי ההחזר שהוא דורש הם בהתאם. ככל שהסיכון נתפס על ידי הבנק עולה, כך תצטרכו לשלם יותר בגין הזכות לקבל ממנו כסף.

יצירת קשר עם הבנק כדאי לבצע בשלבים ראשונים של חיפוש אחר מקורות מימון. בנוסף, זו גם דרך טובה להשוות בין הלוואה מהבנק לבין הלוואה חוץ בנקאית.

 

* אין בפרסום הכתבה משום המלצה, חוות דעת, הבעת דעה או מתן עצה מצד מימון ישיר או כל גורם אחר, ואין לראות באמור תחליף לייעוץ מקצועי ו/או ייעוץ משפטי. כל החלטה בדבר השימוש בתכנים ובמידע תיעשה על אחריות הקורא בלבד ומומלץ ללוותה בייעוץ מקצועי פרטני 

♂︎ ♀︎ ⚥︎