חדשות ועדכונים

 

 

מה לומדים בלימודי תקשורת וקולנוע?

לימודי תקשורת וקולנוע פותחים בפני הסטודנט שני עולמות תוכן מרתקים הקשורים לעולם המדיה האקטואלית מחד וליצירה קולנועית מאידך. בקורסים מקצועיים בתחום לומדים הסטודנטים קורסים יעודיים בכל אחד מתחומי ההתמחות הללו וצוברים ידע בהעברת מסר באמצעות כלי המדיה השונים, זיהוי תקשורת מגמתית מול תקשורת אובייקטיבית ואף שימוש בכלי הקולנוע לסיוע לאוכלוסיות מוחלשות.

סטודנטים הבוחרים בהתמחות בקולנוע לומדים את שלבי ההפקה השונים החל מהרעיון הראשוני ליצירות שונות כמו: סרט דוקומנטרי, ידיעה חדשותית, סרט קצר, סדרות בידור, דרמה או תכנים אקטואליים נוספים. בסטודיו מיוחד הסטודנט לומד להפעיל מצלמה, לערוך את תכני הוידאו והאודיו ולהכין יצירה מוגמרת. המתמקדים בתחום היצירה הקולנועית לומדים גם לכתוב תסריטים לעולם הקולנוע ואת דרך שיווקם בעתיד. בסיום התואר, חלק מפרויקט הגמר יהיה ליצור סרטונים קצרים שחלקם מגיעים לאחר מכן לפסטיבלים מובילים בארץ ובעולם.

סטודנטים המתמקדים יותר בתחום המדיה לומדים כיצד התפתח עולם העיתונאות והמדיה הכתובה והמשודרת וזוכים "לייצר תקשורת" תוך בחינה של מספר אספקטים של כל ידיעה. הסטודנטים לומדים כיצד להכין הודעות לעיתונים, לבצע ראיונות ולכתוב מאמרים תוך שימוש בכלי המדיה השונים המשמשים ליצירת תכנים מקוריים בתחום ולהעברת מסרים.

שימוש בציוד מקצועי בסטודיו מתקדם

תחום הקולנוע והשידור מתפתח כיום בצורה מואצת מדי שנה. הציוד הנדרש מורכב מציוד הקלטה מתקדם, מצלמות המסוגלות לתעד באיכות גבוהה (כיום סרטים וקליפים רבים מצולמים באיכות K4 או K6) ונדרשת היכרות עם תוכנות עריכה חדשניות באמצעות מחשבים עם מעבדים מהירים על מנת לערוך תכנים אלה.

במהלך הלימודים בתואר, הסטודנטים זוכים להשתמש בציוד המתקדם אותו יפעילו בעתיד כאשר יעבדו בתחום ולכן חלק ניכר מהקורסים הקשורים למדיה ולקולנוע כוללים את הפן המעשי של תפעול תוכנות וציוד זה. כבר במהלך התואר, הסטודנטים יוצרים תיק עבודות מרשים הכולל מגוון רחב של תחומי מדיה על מנת שיוכלו להציג בראיונות עבודה בתחום.

אפשרויות העסקה לאחר לימודי תקשורת וקולנוע

תחום זה פותח מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה כשכירים בתחום הפקות הקולנוע והטלוויזיה, עבודה ברשתות טלוויזיה, מערכות עיתונים ואף חברות פרסום המעסיקות מומחים בתחום. בעולם הדיגיטלי היום בו תחום העיתונאות משיק למדיה המשודרת גם מערכות העיתונים מעסיקות מומחי תקשורת וקולנוע שאינם עיתונאים העובדים בהפקות אינטרנטיות. ניתן לציין לדוגמה את הערוץ המשודר של אתר YNET הכולל שידורים חיים ומוקלטים של ידיעות חדשותיות המחזקות את התוכן הכתוב.

לסיכום, לימודי תקשורת וקולנוע כוללים כיום שילוב של ידע תאורטי הנוגע לדרך היצירה של תכנים שונים החל מידיעות חדשותיות דרך תוכניות דוקומנטריות ועד ליצירת סרטים באורך מלא. היתרון הגדול שיש להשתתפות בתואר בתחום הוא היכולת להשתמש בציוד מתקדם ולבצע עריכות בסטודיו מקצועי כהכנה לעבודה במקצוע בעתיד. התעודה בתחום פותחת בפני הסטודנט מגוון גדול של משרות בתחומי העיתונאות הכתובה, התקשורת המשודרת והקולנוע.

♂︎ ♀︎ ⚥︎