חדשות ועדכונים

10 טיפים לשוכר הדירה: 

רוצים לדעת איך לעשות את זה נכון ? אילו דברים חייבים לבדוק לפני שחותמים על חוזה השכירות?
גילינו שהשוכר הממוצע שוכח לבצע פעולות ובדיקות חשובות בבואו לחתום על חוזה השכירות ולכן ריכזנו עבורכם 10 טיפים כדי שתתחילו את השכירות שלכם ב"רגל ימין":

1. חשוב לבקש מבעל הדירה הוכחות שהדירה בבעלותו – "נסח טאבו" הינו המסמך המועדף לצורך זה. הרצון הוא לוודא שבעל הדירה אינו מתחזה – כדי שהכסף ששילמתם לא יירד לטמיון.

2. בדקו את זרם המים במקלחת, רצוי לבדוק במקביל לפתיחת ברז אחר בדירה.

3. אל תתביישו להפעיל את המזגן על מנת לבדוק את תקינותו. תתיעצו עם השוכרים הקודמים לגבי תפקוד המזגן ומכשירי חשמל אחרים הקיימים בדירה.

4. בדקו את מצב התריסים בדירה ובחדר השינה בפרט – לא נעים להתעורר כל בוקר עם זריחת החמה.

5. בקרו בדירה בשעות היום והלילה – לפעמים הדברים נראים שונה והרעשים שונים. אופיו של מקום אינו זהה לאורך כל שעות היממה.

6. בדקו אם יש תחבורה ציבורית קרובה, נוחה ורלוונטית עבורכם– או לחלופין תחנת רכבת או אוטובוס קרובים מדי עשויים להוות מפגע ומטרד.

7. תאמו מראש אופציה להארכת החוזה לשנה נוספת וכך תבטיחו מחיר הוגן גם לשנה הבאה.

8. בצעו קריאת שעונים ביום הכניסה (חשמל, מים וגז) ואל תשכחו לבצע אותו דבר ביום העזיבה. את הנ"ל נכון לצלם בנייד וכן לבצע בכתב מול המשכיר בליווי חתימה על קריאת המונים השונים.

9. אם אין חניה בבניין – בדקו את מצב החניה ברחוב, בייחוד בשעות הערב.

10. לבסוף בדקו היטב את חוזה השכירות תדרשו להבין כל מילה ומילה ובמידת הצורך נכון להתייעץ גם עם עו"ד. חתמו על חוזה דירה ברור והוגן כדי למנוע הפתעות בהמשך – המלצתנו היא לחסוך את הדאגה ולחתום על חוזה שכירות הוגן ובטוח לשני הצדדים דרך iagree בכדי לישון בשקט וללא דאגות.

 

♂︎ ♀︎ ⚥︎