חדשות ועדכונים

מה הוא החדר הכי חשוב בבית?

החיפוש אחר החדר הכי חשוב בבית יכול להיות משימה מורכבת, כי כל אחד מאתנו מתחבר לחלל פנים מעט אחר. אז לפי מה אפשר להשוות בין המטבח, הסלון וחדרי השינה ומה המקום של השירותים והמקלחת? הנה כל התשובות

תוכן שיווקי

העידן המודרני מתאפיין באיכות חיים גבוהה בתוך הבית הפרטי. דברים שנראים לנו כיום מובנים מאליהם נולדו רק בתחילת המאה ה-20, כמו למשל ההפרדה בין החדרים או האופן שבו ניתן לעצב את חלל הפנים בהתאמה אישית לצרכי המשפחה. מצד שני, תקופת השפע מייצרת לפעמים בלבול והיא בעיקר מעלה את שאלת מיליון הדולר: מה הוא החדר הכי חשוב בבית?

ראשית, יש להודות שאי אפשר להגיע להכרעה חד משמעית בסוגיה כי כל אחד מאתנו מתחבר לחלל פנים אחר ואצל כל משפחה זה שונה. יתרה על כך, לאורך החיים אנחנו נוטים להחליף את ההעדפות האישיות. ילדים מאוהבים בסלון כי בו יש להם מקום להשתולל, בני נוער לא יוצאים מחדר השינה שמעניק להם פרטיות ומבוגרים בכלל מעבירים את רוב היום במטבח או בפינת האוכל. אף על פי כן, אפשר בכל זאת לנסות להשוות בין החדרים המרכזיים לפי כמה פרמטרים אובייקטיביים.

מטבח: לא רק לבישול ואפייה

החשיבות של חדרי מטבחים נובעת מעצם הפונקציונאליות שלהם. מלבד פעולות אלמנטריות כמו בישול, אפייה וחימום מים לקפה, המטבח הוא המקום שאליו בדרך כלל נלך אם נרצה לנוח כמה דקות או לדבר עם חברים בדיסקרטיות בטלפון.

למטבח יש גם השפעה מהותית על ערך הנכס. מחקרים מראים שזהו אחד החדרים הראשונים שקונים ושוכרים בוחנים כאשר הם מגיעים להתעניין בדירה, מה גם שהוצאה חד פעמית על עיצוב מחדש של המטבח היא השקעה משתלמת לטווח ארוך.

סלון: בגלל זמן האיכות

הסלון הוא חדר חשוב כי מבחינה פיזית מדובר על החלל היחיד שבו נוכל לבלות יחד עם הילדים והמשפחה. מטבע הדברים, צעירים וסטודנטים למשל פחות מתעניינים בסלון, בעוד במשפחות ותיקות זהו ללא ספק החלל המרכזי של הבית.

לסלון יש יתרון מובנה מעצם הגודל שלו. לשם השוואה, חדר סטנדרטי נבנה בגודל של 8-9 מ"ר, לעומת הסלון שגודלו 25 מ"ר. כמובן שבכל בית אפשר לתכנן סלון בהתאמה אישית וניתן גם לעצב אותו עם אלמנטים שונים.

מה לגבי חדרי שינה ומקלחות?

אנשים שמעדיפים פרטיות לא יוותרו על חדרי שינה מפנקים ומעוצבים. זהו החדר הכי חשוב בבית אם אוהבים לישון, רוצים להתעורר באנרגיות חיוביות בבוקר וגם מחפשים איך לקרוא ספר או לצפות בטלוויזיה בלי הפרעות.

לבסוף, אי אפשר לדבר על חדרים חשובים בלי להזכיר את חדרי השינה והשירותים. הבעיה היא שמלבד צרכים טבעיים, אלו לא חדרים שאנחנו מבלים בהם יותר מדי זמן ובטח לא את שעות הפנאי.

♂︎ ♀︎ ⚥︎