חדשות ועדכונים

עוד לפני שנשים לב נגלה שסמסטר ב׳ נגמר והחלה חופשת הקיץ. הלו"ז שלנו במהלך הלימודים עמוס ומתיש, ואנחנו חשים צורך (מוצדק לגמרי) להתרחק מהרעש לאיזה זמן. אז מתכננים טיול מעבר לים, ורק המחשבה עליו משחררת שני טון מתח. לפחות עד שנזכרים בעלות הכרוכה בכך

שולי הלוי (תוכן בשיתוף אלבר)

 

הקיץ מגיע. בקרוב נמצא את עצמנו מול שלושה חודשים תמימים של תקופת מבחנים, עבודות זמניות והתמחויות. אבל בין ערימות המאמרים והעבודות להגשה, יכול להיות שסוף סוף יהיה לנו גם )קצת( זמן לעצמנו, לחברים ובעזרת השם – לצאת לחופשה.

בהתחשב בעבודות הזמניות ובמודל התשלום למתמחים, קל לוותר על הרעיון. אבל אל ייאוש!  עם מעט מחקר ותכנון מוקדם, ראש פתוח וקצת פשרות, כל אחד יכול לעשות לעצמו חופשה בת שבועיים לפחות.

 

משוואה עם שלושה נעלמים

העלות הכוללת של כל טיול מורכבת משלושה מרכיבים: מחיר הטיסה, עלות הלינה ויוקר המחיה ביעד המבוקש. בעידן הלואו-קוסט והכלכלה השיתופית ניתן למצוא פתרונות נוחים וזולים יותר לשני הקריטריונים הראשונים, אך יוקר המחיה ביעד הוא משתנה קבוע.

אז איך מוצאים טיסה זולה? אחרי שהחלטתם על היעד וטווח התאריכים הרצוי (ורצוי שיהיה גמיש) השוו מחירים בין האתרים ואפליקציות הלואו-קוסט השונות. כדאי גם לבדוק באתרים הרשמיים של חברות התעופה הרלוונטיות ליעד שלכם. כל מנוע חיפוש עם ותק ורקורד מוכח יוכל לעזור לכם בזה, ותוכלו למצוא טיסות במחירים באמת מצחיקים. אך שימו לב – תמיד קראו את האותיות הקטנות. וודאו שהטיסה ב -69 יורו שמצאתם לא כוללת תוספות תשלום מוגזמות על תיקים, מזוודות, אוכל או אוויר לנשימה.

גם את עלות הלינה אפשר להוזיל משמעותית, במיוחד אם אתם מוכנים ללכת על פתרונות פחות קונבנציונליים. הוסטלים ומעונות הן כמובן אופציות ידועות ומוכרות אך בשיטוט קל ברשת, תמצאו שיש עוד מספר אפשרויות. החלפת דירות, שמירה על דירות של מקומיים שיצאו לחופשה (יכולה לכלול בתוכה גם שמירה על בעלי חיים או השקיית עציצים) או לישון על ספה של חבר בקהילת Couchsurfing.
אלה שאוהבים טבע, או פשוט יותר מוכנים "להתכלב", יוכלו גם לבדוק אופציות ללינה באתרי קמפינג, או לברר בנוגע להתנדבות בתמורה ללינה.
המשתנה השלישי שצריך לקחת בחשבון הוא  יוקר המחיה. המחיר של נסיעה בתחבורה הציבורית, ארוחה במסעדה, עלות מצרכים בסופר, השכרת רכב אם אתם מתכננים לטייל – לכל אלה יש חלק בשיקול.

אז מצאתם כרטיס זול, ספה או שלוש לישון עליהן ברחבי העיר, וכדי לא לשבור את מסגרת תקציב ליום אתם לא נוסעים בתחבורה הציבורית ומאזנים את התזונה באמצעות אכילת בננות ומקדונלד׳ס. נשמע מושלם, לא?

למקרה והתבלבלתם, התשובה היא בהחלט לא. אמנם אנחנו מחפשים לארגם לעצמנו טיול לואו-קוסט (ובעולם אידאלי, נואו-קוסט) אבל זה לא אומר שעלינו להתפשר על הכל, במיוחד אם לעשות זאת יהפוך את חווית הטיול לקשה במקום מהנה. שתי השאלות שצריכות להוביל אתכם בתכנון הטיול צריכות להיות "מה אני רוצה?" ו"על מה אני מוכן להתפשר?".

אם אתם מסוג האנשים שזקוקים לפרטיות, חדר מסודר ומקלחת בשביל שקט נפשי, תכננו את ההוצאות שלכם בצורה שבה הלינה תהיה ההוצאה הגדולה העיקרית, וחסכו על כל השאר. סעו בתחבורה ציבורית, לכו ברגל כשאפשר וקנו אוכל בסופר. לעומת זאת, אם אתם כאלו שצריכים את השלווה והנוחות שלכם בנסיעה ממקום למקום, תוכלו לבחור באופציה של השכרת רכב בחו"ל ותוכלו לחסוך על הלינה, אתרי התיירות והמסעדות.

♂︎ ♀︎ ⚥︎