חדשות ועדכונים

כל התשובות לשאלות שלכם/ן בנוגע לתכנית הסיוע!

לאיזה סיוע זכאים סטו' הלומדים במוסדות הלא מתוקצבים? האם סטו' לתואר שני נכללים בהסכם? מתי יפתחו המלגות ומה יהיו הקריטריונים להגשת מועמדות?

ריכזנו את כל התשובות לשאלות והפניות ששלחתם/ן אלינו בעקבות פרסום תכנית הסיוע שהשגנו בסך 800 מיליון ש"ח! מתחילים >>


לאיזה סיוע זכאים סטו' הלומדים במוסדות לא מתוקצבים בזכות ההסכם?
בזכות תכנית הסיוע, סטו' הלומדים במוסדות לא מתוקצבים יוכלו לקבל הזדמנות להירשם למלגות בגובה של אלפי שקלים הן כחלק ממערך המלגות שלנו והן במסגרת הגדלת קרן הסיוע. בנוסף, ניתן להרשם כבר עכשיו לאלפי משרות ייעודיות שנפתחו במסגרות החינוך בפריסה ארצית! השאירו פרטים ממש כאן ואנחנו נקשר אתכם/ן לרשויות המקומיות שמפעילות את המערך: https://bit.ly/2ILxFhd. בקרוב נפרסם את הפרטים המלאים עבור שאר המלגות והתוכניות, המשיכו לעקוב.

 

לאיזה סיוע זכאים סטו' לתואר שני בזכות ההסכם?
כלל הסטו' לתואר שני יהיו זכאים להגיש מועמדות למלגות שעתידות להיפתח במסגרת קרן ייעודית בגובה 50 מיליון ש"ח, ולגשת לאלפי משרות ייעודיות לסטו' בצהרונים בפריסה ארצית כבר עכשיו! ניתן להשאיר פרטים ממש כאן ואנחנו נקשר אתכם/ן לרשויות המקומיות שמפעילות את המערך: https://bit.ly/2ILxFhd. בנוסף, סטו' לתואר שני הלומדים במוסדות המתוקצבים יקבלו זיכוי בסך 50% מדמי האבטחה שנגבו מהם – סוף סוף הצדק נעשה!

 

מתי יפתחו המלגות? מה יהיו הקריטריונים להרשמה אליהם?
ההסכם נחתם בתחילת השבוע, ברגעים אלו צוות ההתאחדות עובד במרץ כדי לבנות את מסלולי המלגות וזאת כדי שתוכלו לקבל את הסיוע הנחוץ במהירות האפשרית. אנחנו מודעים לצורך במלגה בתקופה זו, ולכן עושים את מירב המאמצים כדי שהקריטריונים להרשמה יאפשרו למגוון רחב של סטודנטים/ות (מכל מוסדות הלימוד, תארים מתקדמים וכו') להגיש מועמדות, שעות הפעילות ואופי המלגה יהיו גמישים ככל הניתן כדי שתוכלו לשלב במקביל לימודים ושהכסף יימסר אליכם/ן בהקדם. נעדכן בכל התקדמות!

 

אני סטודנט/ית לחינוך, מתי תפתח ההרשמה למלגת משרד החינוך?
יש לנו נציגה מטעמנו בקרן הסיוע וכבר העברנו את הבקשה להאריך את ההרשמה לקבלת שם משתמש וסיסמא לסטו' לחינוך. בימים הקרובים נעדכן על אופן הביצוע וההרשמה הייעודית לסטו' לחינוך.

 

למה מלגת משרד החינוך לא הורחבה גם לתואר שני?
קרן הסיוע של משרד החינוך באה לקדם צעירים וצעירות ממצב סוציו אקדמי נמוך כדי שיוכלו להשתלב באקדמיה, ולכן מותאמת לסטו' בתואר ראשון ולימודי הנדסאים בלבד. בזכות ההסכם, אנחנו עובדים על מערכי סיוע נוספים בתצורת מלגות ומשרות חדשות במסגרות החינוך שאליהם אתם/ן כבר עכשיו יכולים לגשת! ניתן להשאיר פרטים ממש כאן ואנחנו נקשר אתכם/ן לרשויות המקומיות שמפעילות את המערך: https://bit.ly/2ILxFhd. בנוסף, מוזמנים/ות להיכנס לאתר ההתאחדות, שם אנחנו מציעים מגוון מלגות בגובה של עשרות אלפי שקלים גם לתארים מתקדמים: https://bit.ly/3ekf5rP

הגשתי בקשה לקוד/סיסמא למערכת קרן הסיוע של משרד החינוך ועדיין לא קיבלתי. מה עושים?
שימו לב כי לאחר ההרשמה לקבלת סיסמא, הסיסמא תגיע אליכם/ן תוך 10 ימים (מי שנרשם ביום האחרון הסיסמא תגיע עד ה-25.11). רק במידה ועברו 10 ימים ולא קיבלתם/ן סיסמא, פנו בבקשה למרכז התמיכה של משרד החינוך: 1-700-505-885.
הגשת הבקשה בפועל פתוחה עד ה-3/12, המשמעות היא שיש לכם/ן 8 ימים ממועד האחרון לקבלת הסיסמא כדי להגיש את הבקשה והמסמכים הנדרשים. 

מתי נקבל את החזר תשלומי דמי האבטחה?
אנחנו פועלים כדי לקדם גם את הנושא הזה, נעדכן בקרוב על אופן ומועד ההחזר. 

אפשר קצת פרטים על משרות הסטו' בצהרונים? איך ניתן להגיש מועמדות?
בזכות תכנית הסיוע, אנחנו עובדים יחד עם מרכז השלטון המקומי והרשויות המקומיות כדי להפעיל מערך גיוס של כ-8,000 סטודנטים/ות שייקחו חלק בהחזרת הצהרונים המקומיים לפעילות. 

הפרויקט מכיל תקופת הכשרה, יהיה בתשלום שעתי שווה ויתקיים בקבוצות קטנות, בהתאם להנחיות משרד הבריאות. אנחנו עושים את מירב המאמצים מול הרשויות המקומיות כדי ששעות המשרה ואופי הפעילות בה יהיו גמישים ככל הניתן. 

כדי שנוכל לסייע לכם/ן בהתקשרות מול הרשויות המקומיות שמפעילות את מערך המשרות ולעדכן על אופן הגשת המועמדות, בבקשה הרשמו כאן: https://bit.ly/2ILxFhd

האם יוגדלו הפיצויים בהסדרים הסטודנטיאליים ברב קו?
אנחנו ממשיכים לפעול דרך כל האמצעים העומדים לרשותנו כדי לפנות באופן ישיר לשרה מירי רגב להגדלת הפיצויים המזעריים שניתנו בהסדרים הסטודנטיאליים ברב קו בשנת תש"פ. בשיחה האחרונה שלנו עם מנכ"ל משרד התחבורה נאמר לנו שהם לא מוכנים להחזיר לנו שקל יותר ממה שכבר ניתן. צר לנו שאחרי עשרות פניות ששלחנו, גם דרך העוזרים של השרה, עדיין לא קיבלנו מענה הולם וראוי. אנחנו לא מתכוונים לוותר, אחרי חתימת ההסכם ראוי שגם משרד התחבורה יעשה את מה שנדרש ויחזיר לנו את הכסף שמגיע לנו! נשמח אם גם אתם/ן תשלחו פניות למשרד התחבורה כדי להראות את היקף הדרישה: https://bit.ly/2zvxeD1

ומה עם הפחתה בשכר הלימוד?
הדרישה להפחתת שכר הלימוד עלתה מספר פעמים במשא ומתן מול נציגי האוצר, הות"ת וראשי הנהלת המוסדות. כלל הגורמים התנגדו לכך באופן נחרץ, מדובר בעלויות מאוד גבוהות למדינה (מעל מיליארד ש״ח). בנקודת הזמן הקריטית הזאת שבה עשרות אלפי סטו' שוקלים להקפיא את הלימודים, מחצית מאתנו איבדו את מקום עבודתם בשיא המשבר והמצוקה רק ממשיכה להתרחב – הבנו שנדרש סיוע כלכלי מיידי ושלא נוכל להמשיך לחכות ולעצור הזדמנות משמעותית כזאת. 

ישבנו במשא ומתן עם כל הצדדים, נלחמנו על כך שגובה התקציב יהיה מותאם לגודל המשבר, הצגנו את נתוני סקר הסטודנט, מיפינו את הצרכים ומיקדנו את האוכלוסיות שהכי זקוקות לסיוע בשלב זה.

לאורך כל הדרך היה ברור לנו שהתכנית צריכה להכיל מגוון רחב של מלגות, קרנות ותכניות סיוע כדי להגיע לכמה שיותר סטו'. בתוך התכנית, שילבנו מענה מדויק לאתגרים בטווח הקצר והארוך, עמדנו על כך שיושקעו תקציבים בתכניות שהוזנחו במשך שנים ויאפשרו לנו הזדמנויות תעסוקתיות, שייווצר שוויון בין הסטו' במערכי הסיוע של הממשלה ושיחוזקו אוכלוסיות חלשות כדי שכולנו נצלח את התקופה הזו על הצד הטוב ביותר.


חשוב להגיד, כחלק מהמערך עשרות אלפי סטו' יקבלו סבסוד מלא או חלקי לשכר הלימוד, סבסוד גבוה הרבה יותר מהנחה גורפת שהייתה אמנם מגיעה לכל סטו' אבל בסכומים נמוכים ולא הייתה פותרת את בעיית הנשירה ומסייעת למי שהכי צריכ/ה. כמו כן, המדינה לא יכולה להוריד שכר לימוד במוסדות הלא מתוקצבים (שם הסטו' משלמים שכר לימוד גבוה מאוד) ואנחנו בחרנו שלא להשאיר אותם מאחור, נלחמנו על פתרונות שיסייעו לכל אוכלוסיות הסטודנטים/ות בישראל ולא רק לקבוצה מסוימת. פנינו קדימה, אנחנו ממשיכים לבחון דרכים נוספות לסיוע ומקווים שנוכל לחזק כמה שיותר סטו' בתקופה מאתגרת זו.

 

מה המקור התקציבי של 800 מיליון ש"ח שהושגו?
המקור התקציבי של ה-800 מיליון שהושגו בתכנית הסיוע מחולקים מכספים שהמדינה הקצתה מראש לטיפול בקורונה (מסגרות קיימות), כספים שהמוסדות חסכו בשל הקורונה (הפחתה בדמי אבטחה לדוגמא) וכספים שלא מומשו במשרדים הממשלתיים השונים. חשוב לנו לציין שכל התקציב שהוענק הוא מתוך סעיפי תקציב קיימים, ולכן אין כאן הגדלה של החוב באופן שיכול לבוא על חשבוננו בהמשך.

♂︎ ♀︎ ⚥︎