חדשות ועדכונים

ישראל לא נחשבת למדינה עם חורף קר וקשוח, אך גם אותו צריך לדעת איך לעבור בשלום. החל מרדיאטור ועד כרבולית – הנה כמה דרכים להתחמם

תוכן שיווקי

 

החורף בישראל מתחיל מוקדם ונגמר מוקדם, אבל הוא עלול להיות סוער בצורה בלתי צפויה. בנוסף, רובנו לא מתורגלים להתמודד עם תנאי מזג אוויר קיצוניים. לעומת הקיץ שהוא חלק בלתי נפרד מהמגורים בארץ הקודש, תקופת החורף היא בהחלט עניין מאתגר לגברים ונשים בגילאים שונים.

אז איך עוברים את החורף בשלום? הנה כמה דרכים להתחמם גם במדינה שבה הקור עשוי להגיע באופן מפתיע:

1. בשלו מרק

אחת הדרכים להתכונן לחורף היא לצייד את המטבח באביזרים וחומרים מתאימים לבישול מרק. זו למשל תקופה מעולה לקנות מיקסר מקצועי ולשים אותו בהישג יד באחד הארונות, או לגוון את רשימת הקניות הרגילה עם כמויות גדולות יותר של בטטה, סלרי או אפונה למרק. כך אפשר להכין מדי שבוע מרק שונה ולשמור אותו במקרר לארוחת צהריים וערב.

2. קנו רדיאטור

רדיאטור הוא אמצעי החימום האידיאלי עבור החורף הישראלי. הרדיאטור לא מייבש את האוויר, הוא מפזר את החום בצורה אחידה והוא גם בטיחותי ביחס לאלטרנטיבות. החיסרון היחיד של רדיאטור כאמצעי חימום בא לידי ביטוי בצריכת חשמל מוגברת, אך אקלים נוח בבית ובחדר מעניקים תמורה מצוינת להשקעה.

3. סגרו חלונות

גם האופן שבו נתנהל בתוך הבית ישפיע על היכולת שלנו לחמם את חלל הפנים. אם למשל נרצה להגביר את היעילות של הרדיאטור מהסעיף הקודם או למנוע מקור לחדור לתוך הסלון, נהיה חייבים לסגור חלונות. בתקופת החורף אפשר לאוורר את הבית רק כאשר יוצאים לעבודה או ללימודים, בעוד בשאר הזמן ניתן להשאיר רק פתח קטן לסירקולציה של אוויר.

4. התלבשו היטב

חוסר ניסיון בהתמודדות עם חורף מגבילה את היכולת של חלקנו לדעת מה ללבוש על מנת לחסום את הקור. הטעות הנפוצה היא לזרוק עוד ועוד מעילים על הגוף, בעוד בפועל מה שבאמת משפיע על היכולת שלנו לשמור על טמפרטורה נעימה הן השכבות הפנימיות. במילים אחרות, בשביל להתחמם בחורף אתם צריכים להתלבש בשכבות: גופיות וגטקסים לימים קרים במיוחד, גרביים עבות שימנעו מהקור לברוח וכובע שיכסה את הכל.

5. התכרבלו עם שמיכת צמר

לחורף קר יש גם יתרונות, כמו למשל הלגיטימציה להתכרבל בספה עם שמיכת צמר מחממת. הסוד הוא לבחור שמיכת צמר נעימה וקלילה ולשמור את שמיכת הפוך למיטה, אך גם לדאוג שלכל אחד מבני המשפחה תהיה שמיכה משלו. כיום ניתן להשיג את השמיכות בכל הגדלים והצבעים והמחירים נגישים מכפי שנהוג לחשוב. אם ממש רוצים לנצל את החורף על מנת לערוך שינוי, אפשר גם לשלב בין גווני השמיכה לבין העיצוב הכללי בסלון ולשדרג אותו.

♂︎ ♀︎ ⚥︎