חדשות ועדכונים

כך תעבירו את חופשת הסמסטר

חופשת הסמסטר מאפשרת לסטודנטים בטווח רחב של גילאים ליהנות מזמן איכות לבד או עם חברים. אז מה הכי כדאי לעשות ועל מה אסור לוותר? הנה כמה הצעות

תוכן שיווקי

המטרה הרשמית של חופשת סמסטר היא לאפשר לסטודנטים להתאוורר ולהשלים מטלות. למרות שיש הבדלים בין המוסדות האקדמיים, החופשה בדרך כלל מתחילה ומסתיימת בסביבות חודש פברואר והיא מחושבת בנפרד מחופשת הקיץ. עם זאת, מסתבר שדווקא הצעירים שבינינו לא תמיד יודעים מה לעשות כדי לנצל את הזמן הפנוי שלפתע נפתח להם בלו"ז.

 

גם אתם מתמודדים עם דילמה דומה? קבלו כמה הצעות לחופשת סמסטר מהנה יותר:

1. השלימו סדרות בטלוויזיה

הכי קל, מהנה ונוח להעביר את הזמן במהלך חופשת סמסטר באמצעות צפייה בטלוויזיה. לחיצה על כפתור אחד תכניס אתכם לעולם שלם של תכני VOD ותאפשר לכם להשלים פערים.

זה הרגע לצפיית בינג' עד השעות הקטנות של הלילה בלי ייסורי מצפון, לצפייה בסדרות שעליהן כולן דיברו לאורך השנה ואולי גם להשלמת כמה סרטים הוליוודיים שהספיקו להגיע למסך הקטן.

2. בלו בים

במדינה כמו ישראל אפשר לבלות על חוף הים כמעט לכל אורך השנה – ובטח שגם במהלך חופשת הסמסטר. יתרה על כך, סביר מאוד להניח שתמצאו על החוף סטודנטים כמוכם וחברים לספסל הלימודים שיצאו מהבית כדי לרענן את השגרה השוחקת.

למזלכם, חופשת הסמסטר גם מתקיימת בנפרד מהחופשות של בתי הספר ולכן לא צפויים להיות ילדים שיפריעו לכם להתבטל.

3. טיילו בארץ

טיול ברחבי הארץ מתאים למי שרוצה להעביר את הזמן בחופשת סמסטר אבל לסיים אותה עם תחושת סיפוק. מצפון ועד דרום יש מסלולים שמחכים רק לכם, כמו גם אפשרויות לשילוב אטרקציות ופעילויות מיוחדות.

הסוד בהקשר הזה הוא להתאים את דרגת הקושי של המסלול לניסיון האישי שלכם, כמו גם לשמור על ראש פתוח לחוויות חדשות לבד או עם חברים. 

4. קראו ספר

קריאת ספר יכולה להחזיר עטרה ליושנה בכל הנוגע לאופציות הבילוי שעומדות לרשותכם לאורך חופשת הסמסטר. על אף שייתכן שאתם מרגישים רוויה מקריאת מאמרים ומחקרים, ספר טוב יגרום לכם לשכוח מכל הצרות ויזכיר למה מלכתחילה בחרתם להצטרף לאקדמיה.

קבלו המלצות על ספרים שאתם עשויים לאהוב, הגיעו לספריה העירונית כדי להתרשם מספרים חדשים ואל תשכחו לנסות גם סגנונות שלא הכרתם.

5. טוסו לחו"ל

האמת היא שלא חייבים להישאר בארץ במהלך חופשת סמסטר. אם הספקתם לחסוך כסף ויש לכם גם זמן פנוי להעביר בטיסה, אולי תרצו לבקר ביעדים אקזוטיים באירופה או במזרח.

במידה והחופשה ארוכה מהצפוי או שאתם עומדים לקראת סיום הלימודים, יש לכם גם את האפשרות לטיול מחוף לחוף בארצות הברית. בסופו של דבר, השיקול היחיד שעל הפרק הוא כלכלי וצריך לבחון כל מקרה לגופו.

♂︎ ♀︎ ⚥︎