חדשות ועדכונים

'כאן גרים', הסיפור של חנה ועדן

עדן וחנה, מתגוררות יחד במסגרת תכנית 'כאן גרים', תכנית מגורים חברתית חדשנית של ההתאחדות והמשרד לשוויון חברתי, במסגרתה הסטודנטים גרים עם אזרחים ותיקים וזוכים מכל העולמות: חיבור בין דורי, מלגה, הקלה בשכר דירה וחברות יחידה במינה.
חנה, המתגוררת עם עדן במסגרת התכנית, לקחה חלק בכמה וכמה עבודות שעשתה עדן בלימודים.
בפרויקט הבא, עדן נתבקשה ליצור אינפוגרפיקות (מידע) הבנויות מאוסף שיש לה לפחות 100 פריטים ממנו. מסתבר שהארון שלה עמוס בפריטי לבוש אפורים, וכך נבחר האוסף שלה. אחרי שהוא נבחר, הייתה צריכה  להגדיר את הצבע האפור ואת המשמעות שלו עבורה – 
"הבנתי שבשבילי אפור זה לא שחור ולבן, כלומר אני לא קיצונית בשום דעה או השקפה בחיי, אני לא לפה ולא לשם – אני בדיוק באמצע. אני יכולה להזדהות עם הצד הזה וגם עם הצד השני. מכאן הגעתי להבנה שיש בי המון אמפתיה ורגש כלפי האחר. 
לאחר שהמרצה שלי גילתה שאני גרה עם חנה היא לא השאירה לי יותר מידי ברירות ושלחה אותי לתעד את הרגעים שלנו יחד, בהם האמפתיה שלי מתגלה".
בין התמונות אפשר לראות אותן יושבות לקפה עם עוגייה כאשר העוגיות מייצגות את הגרף האינפורמטיבי, או תולות יחד כביסה כשבתמונה מוטמע ציטוט שחנה אמרה בהקשר של אותו הרגע.

על התכנית והחוויה עם חנה –
"חנה היא אישה עם לב זהב, לפני שהיא נתנה לי חדר בבית שלה היא נתנה לי מקום בלב שלה. 
נכון שהיא שותפה לכל דבר וכמו לכל השותפים גם לנו יש את הדילמות הקטנות של היום-יום, אבל אין דבר שמתעלה על התחושה הטובה שדופקים לך בדלת כי 'כבר מאוחר ואת תאחרי לשיעור', או כשאת מקבלת הודעה אם 'לחכות לך לארוחת ערב?' או אולי 'אם כבר הגעת עכשיו, תשתי איתי משהו חם?' 
כל אלה ועוד הם רק קמצוץ קטן מהתחושה שלמישהו אכפת ממך, מהעובדה שאתה שם. 
גם אם לא עשית הרבה או שאין לך הרבה זמן, יש מישהו שזה חשוב לו והוא מעריך את זה, והכי כיף שאפשר להחזיר את אותה התחושה, ועל הדרך אולי הוא גם יפנק באיזה עוגייה שווה" 
גם השנה שלכם יכולה להתחיל עם שותף חדש בבית ובלב,
רוצים לשמוע עוד? ההרשמה ל"כאן גרים" נפתחה! 
 
כל הפרטים במרחק לחיצה: https://bit.ly/2CRjtfm

 

 

 

התמונות מתוך פרויקט העיצוב של עדן.


♂︎ ♀︎ ⚥︎