חדשות ועדכונים

טיול עם החבר'ה – מה כדאי לקחת?
יוצאים לטייל? איזה כיף לכם! עכשיו זה בדיוק הזמן! אם אתם לפני גיוס, יש לכם כמה שבועות של חופש נדיר שאתם חייבים לנצל, אם אתם הורים צעירים אז אתם בטח שמחים להשתחרר מהמחויבות של בית הספר על ההשכמות המוקמות, החוקים הנוקשים ובדיקת שיעורי הבית – כך או אחרת יולי זה בול הזמן לטיול של חבר'ה, לא משנה מה ההרכב ומה הגילאים. חברים טובים תמיד נהנים ביחד. אז מה אסור לשכוח?
(התוכן בשיתוף מקאן דיגיטל).

אוכל, שתייה ופינוקים
חלק ניכר מהכיף של הטיול זה האוכל, השתייה והפינוקים המיוחדים. בטיולים כאלה, שבהם עוצרים בכל מיני נקודות למנוחה ולנים בתוך אוהלים, יש חשיבות גדולה לאוכל שמביאים מראש, במיוחד כשאין אופציות אחרות לאכילה כשאתם על ראש של איזה הר. אל תיקחו אתכם רק מה שצריך: תיקחו הכל. תתפנקו במעדנים, באוכל מבושל (אם יש לכם אפשרות לאכן אותו בקירור), בשר וירקות שאתם יכולים לצלות על האש, שתייה כיד המלך, פינוקים, ממתקים, כל מה שאתם יכולים להעלות בדעתכם. אגב, אתם יכולים לבדוק אילו מסעדות שוות יש בקרבת מקום, ולהחליט מראש שתאכלו שם. רק שימו לב, שאם אתם מספר גדול של אנשים כדאי שתזמינו מקום מראש.

 

מינוי תורות לנהג תורן
אין שום סיבה שנהג אחד יגמע את כל הדרך הלוך ושוב, אם לכולם יש רישיון נהיגה בתוקף.  קביעה מראש של תורות בנהיגה מונעת ויכוחים וריבים: כולם משתתפים במאמץ הנהיגה – במיוחד אם הנסיעה היא למקום רחוק ואם זה טיול של כמה ימים. עדיף לאפשר לנהג שעומד לקחת את המושכות לפחות שעה של נמנום לפני שהוא מתיישב בכיסא הנהג, כדי למנוע חלילה תאונה כתוצאה מחוסר עירנות. כמו כן, אם חלק מהנהיגה מתבצע בשעות הלילה, כדאי שגם האדם שיושב ליד הנהג לא יישן, ויוכל לשוחח אתו ולשמור על עירנותו. נקודה חשובה היא הנושא של ביטוח רכב. קראו את פוליסת הביטוח כדי לוודא שכל נהג מעל גיל מסוים יכול לנהוג ברכב, ושהביטוח לא מוגבל רק לבעל הרכב (כפי שנהגים עושים לפעמים כדי לחסוך בעלות הביטוח, או כפי שחברות מעדיפות לפעמים לבטח רק את העובד שלהן על הרכב של העבודה). במקרה שזה כך, עדיף להחליף לאוטו אחר, שעליו הביטוח רחב יותר, גם אם זה אומר שתצטרכו לשלם על הדלק (בניגוד לאוטו של העבודה למשל).

 

מוסיקה ומשחקים
זה שאתם לא בבית מלון, אלא בטבע הפראי, לא אומר שאתם צריכים לבלות את הערב בסגפנות. הביאו אתכם רמקולים ניידים, מיקרופון קריוקי שמתחבר גם לסמארטפון בבלוט'וס, הביאו משחקים ואפילו תאורה שווה. אתם יכולים להקים מחנה כייפי לחלוטין גם באמצע שום מקום, ולהעביר ערב של קריוקי, שירים וריקודים, משחקים ואפילו הגרלות. אגב, נכון שאנו מדברים על טיול עם החבר'ה, אבל אם בכל זאת צירפתם ילדים לטיול, אתם חייבים להצטייד במשחקים שמותאמים גם להם ובטאבלטים עם סרטים אהובים, שלא ישתעממו ויחרבו לכם את הטיול הכייפי. זאת הזדמנות ללמד אותם על הכוכבים, על החיות הקטנות שאתם רואים בדרך ולתת להם להבין שלא חייבים לטוס או לבזבז אלפי שקלים בשביל ליהנות.

 

רכות וצל – שילוב שיכול להשאיר אתכם שעות במקום אחד

שני דברים יכולים להרוס את הכיף של הטיול: כשחם מדי, וכשלא נוח. את שני הדברים האלה אפשר לפתור בכלום זמן:
מבחינת רכות של מנוחה ושינה: חוץ משקי שינה, הקפידו להביא אתכם מחצלות גדולות, ואם יש לכם אפשרות גם מתנפחים שאפשר לשכב עליהם, לקפוץ ולשחק עליהם. אפשר לרכוש מנפח שמתחבר למצת של הרכב, ובכמה שניות הוא מנפח לכם מתקן כמו מיטה או כמו משחק שעליו הילדים יכולים להעביר כמה שעות של כיף.
צל: לא בכל מקום שתטיילו בו תמצאו צל או גג, ולכן אתם צריכים לייצר זאת עבור עצמכם, כדי שתוכלו לעצור איפה שמתחשק לכם ולא תיאלצו להיגרר בשמש עד למקום בו אתם יודעים שיש צל. שמשיות מתקפלות או אוהל שאפשר בכמה שניות לפתוח ולקפל – אלה אביזרים חיוניים למי שמטייל בימי הקיץ.

 

כמה שזה נשמע נדוש: מצב רוח טוב ונכונות ליהנות
הרבה דברים עלולים להשתבש בטיול, ואתם צריכים להיות מוכנים לזה. הצטיידו מראש באורך רוח וסבלנות, ותגידו לעצמכם שלא משנה מה קורה, אתם לא רבים עם החבר'ה ולא מורידים לכולם את המצב רוח – אלא זורמים עם כל מה שקורה.

 

 

 

 

 

♂︎ ♀︎ ⚥︎