חדשות ועדכונים

רפורמה בלימודי האנגלית באקדמיה – עכשיו!

16/7/2019

חברים וחברות יקרים! יש לנו עדכון – 

1. אנגלית על המפה! מאז שהחלו החתימות על העצומה, הרפורמה התקועה באנגלית קיבלה תשומת לב תקשורתית.

לכתבה ב'הארץ' שמספרת על הרפורמה עצמה>>

המועצה להשכלה גבוהה מקדמת מתווה ללימודי תואר מצומצם יו"ר הות"ת הציגה מתווה שיאפשר לימודי "מיקרו תואר", שיכללו מספר מצומצם של שעות לימוד. במקביל, מקודם מסלול שיאפשר לימודים מקוצרים לתואר ראשון נוסף, בדגש על הנדסה ומדעי המחשב

 

וכאן מסכימים איתנו – רפורמת הקורסים המקוונים נכשלה והגיע הזמן לפתרון אמיתי>>

רוב הסטודנטים שניגשו לקורס האנגלית החינמי של המל"ג נכשלו בבחינה הסופית לפי נתונים שהגיעו ל"הארץ", 66% מהסטודנטים בקורס הבסיסי ו-83% בקורס המתקדם נכשלו. הקורסים המקוונים הוצגו כאלטרנטיבה לקורסים היקרים יותר של האוניברסיטאות והמכללות. מל"ג: "הוחלט לבנות קורס מקוון חדש"

 

שלומי יחיאב יו"ר ההתאחדות:

"הגיעה העת שייקחו אחריות במל"ג ויאמצו את מסקנות הוועדה הבינלאומית במלואן. כבר שנים שאנחנו מתריעים שפתרונות הפלסטר לא עובדים, והם רק מבזבזים את כספי הסטודנטים ולא משפרים את מיומנויות האנגלית. הקסמים שהבטיחו לפני שלוש שנים עם הקורסים המקוונים עלו לציבור שלושה מיליון שקלים שפשוט נזרקו לפח".

2. בחודש האחרון ההתאחדות והאגודות המקומיות מקיימות פגישות עם המוסדות במטרה להעלות את המודעות לחשיבות הרפורמה על מנת שביחד נשפיע על המועצה להשכלה גבוהה ועל משרד החינוך לטפל בכשלים.

 

עוד לא הצטרפתם? לא מאוחר לחתום!

עוד עדכונים חמים בספטמבר ושיהיה לכם חופש נייס(:

__________________________________________________________________________

16/1/2019

דורשים לא לשלם על האנגלית:  חתמו על העצומה לטובת רפורמה בלימודי האנגלית באקדמיה – עכשיו!

בואו נדבר רגע על חובות האנגלית שלנו – עד סוף התואר, סטודנטים מחויבים להשלים את 'חובות' האנגלית עד רמת הפטור. אבל הקורסים, שעולים בין 1,000-9,000 'ש"ח לסטודנט בתואר, הם לא חלק משכר הלימוד שלנו.

היו ניסיונות עבר לעשות רפורמות – הרפורמה ב-2017 הייתה אמורה לחסוך לנו אלפי שקלים על קורסים פרונטליים, אבל אז גילינו שכמות הנכשלים בהם רק עלתה.

במועצה להשכלה גבוהה יודעים את כל זה, ולכן כינסו ועדה בינלאומית להערכת איכות לימודי האנגלית ב-2018 – נפגשה עם נציגים מהמוסדות, עם צוותי הוראת אנגלית ואיתנו – נציגי הסטודנטים והסטודנטיות. הועדה המליצה על רפורמה מקיפה ויעילה שהמטרה שלה היא להכליל את עלות הקורסים בשכר הלימוד מצד אחד, ולהרחיב את לימודי האנגלית מצד שני. מטרת הרפורמה המקיפה היא משולשת: 1.לכלול רכישת ארבע מיומנויות שפה (קריאה, כתיבה, דיבור, האזנה), 2.להכליל את עלות הקורסים בשכר הלימוד 3. לבטל את דרגות הקורסים הקיימות בשני קורסי אנגלית לכל הסטודנטים, ככה שכל אחד ישתפר ביחס לעצמו.
הבעיה היא שהגוף במועצה להשכלה גבוהה שאחראי על מימון האקדמיה לא מתכוון לבטל את התשלום העודף אבל כן חושבים לחייב אותנו לעשות יותר קורסים.

לכן, אנחנו קוראים לכם – עזרו לעצור את ההחלטה שתעלה לנו אלפי שקלים! הצטרפו אלינו, חתמו על העצומה ויחד נוביל רפורמה יעילה וראויה ללימודי האנגלית באקדמיה!

 

♂︎ ♀︎ ⚥︎