חדשות ועדכונים

רפורמה בלימודי האנגלית באקדמיה – עכשיו!

דורשים לא לשלם על האנגלית:  חתמו על העצומה לטובת רפורמה בלימודי האנגלית באקדמיה – עכשיו!

בואו נדבר רגע על חובות האנגלית שלנו – עד סוף התואר, סטודנטים מחויבים להשלים את 'חובות' האנגלית עד רמת הפטור. אבל הקורסים, שעולים בין 1,000-9,000 'ש"ח לסטודנט בתואר, הם לא חלק משכר הלימוד שלנו.

היו ניסיונות עבר לעשות רפורמות – הרפורמה ב-2017 הייתה אמורה לחסוך לנו אלפי שקלים על קורסים פרונטליים, אבל אז גילינו שכמות הנכשלים בהם רק עלתה.

במועצה להשכלה גבוהה יודעים את כל זה, ולכן כינסו ועדה בינלאומית להערכת איכות לימודי האנגלית ב-2018 – נפגשה עם נציגים מהמוסדות, עם צוותי הוראת אנגלית ואיתנו – נציגי הסטודנטים והסטודנטיות. הועדה המליצה על רפורמה מקיפה ויעילה שהמטרה שלה היא להכליל את עלות הקורסים בשכר הלימוד מצד אחד, ולהרחיב את לימודי האנגלית מצד שני. מטרת הרפורמה המקיפה היא משולשת: 1.לכלול רכישת ארבע מיומנויות שפה (קריאה, כתיבה, דיבור, האזנה), 2.להכליל את עלות הקורסים בשכר הלימוד 3. לבטל את דרגות הקורסים הקיימות בשני קורסי אנגלית לכל הסטודנטים, ככה שכל אחד ישתפר ביחס לעצמו.
הבעיה היא שהגוף במועצה להשכלה גבוהה שאחראי על מימון האקדמיה לא מתכוון לבטל את התשלום העודף אבל כן חושבים לחייב אותנו לעשות יותר קורסים.

לכן, אנחנו קוראים לכם – עזרו לעצור את ההחלטה שתעלה לנו אלפי שקלים! הצטרפו אלינו, חתמו על העצומה ויחד נוביל רפורמה יעילה וראויה ללימודי האנגלית באקדמיה!