חדשות ועדכונים

הדרך הנכונה לבחור עבודה וקריירה היא להתייחס לביקוש בשוק העבודה ולמגמות שצפויות להשפיע עליו בעתיד הנראה לעין. מבולבלים בגלל כל האפשרויות? הנה 5 המקצועות המבוקשים ביותר

תוכן בשיתוף האקדמית תל אביב יפו

היכרות עם מגמות שעוברות על שוק העבודה יכולה לסייע לסטודנטים או מבוגרים שנמצאים בצומת בקריירה שלהם. מצד אחד, מי שחושב איזה קריירה לפתח מתחשב ברצון הפנימי, בתחומי העניין ובאוריינטציה שעמה הוא מגיע. מצד שני, כדאי גם להסתכל על מה שקורה בחוץ ולבחון את הביקוש בשוק, את המשכורות ואת אפיקי הקידום.

אז איפה הביקוש הגבוה ביותר? הנה 5 המקצועות שנמצאים בראש הרשימה:

1. אבטחת מידע

לימודי סייבר מאפשרים לגברים ונשים כאחד להפוך למומחים בתחום של אבטחת מידע. הביקוש למומחים בתחום של אבטחת מידע נובע מהתלות של כל אחד ואחת מאתנו במחשבים, מהאופן שבו הטכנולוגיה משפיעה על הסקטור הפרטי והציבורי ומקצב ההתפתחות המהיר של הטכנולוגיה. למעשה, אנשי אבטחת מידע עם רקע בסייבר הם היחידים שיכולים לתת מענה לאיומים של המאה ה-21 ואין פלא שהביקוש עבורם רק הולך וגדל.

2. תכנות

במקביל לאנשי אבטחת מידע מתעורר הצורך במתכנתים. זה צורך שנובע לא רק מהביקוש לאנשים שיידעו כיצד לפתח תוכנות ואפליקציות, אלא גם על רקע המגוון העצום של השפות שבהן המחשבים משתמשים על מנת לתקשר אחד עם השני. במילים אחרות, התכנות מהווה את הנקודה המכריעה ביותר בהתפתחות הטכנולוגית הנוכחית ומי ששולט בו יכול להשיג יתרון משמעותי בשוק העבודה.

3. הנדסה

במישור מסורתי יותר של הביקוש למקצועות מסוימים בשוק העבודה ניתן למצוא את תחום ההנדסה. בין היתר, הביקוש למהנדסים הוא תוצאה של פרויקטים גדולים, מאתגרים ורגישים שמשפיעים על המרחב הציבורי וגם על גופים פרטיים. מהנדסים יכולים להרוויח שכר גבוה ומשמעותי כבר בתפקידים זוטרים שהם ממלאים ולאחר מכן להציע את סל השירותים שלהם באופן עצמאי, כבעלי עסקים או כפרילנסרים.

4. רפואה

עוד מקצוע מסורתי שנהנה מביקוש גבוה בעבר, בהווה ובעתיד הוא רפואה. כולם מבינים גם באופן אינטואיטיבי שצריך יותר רופאים במשק, מה גם שיש כיום תחומי התמחות שעד לפני מספר שנים נחשבו לחלום רחוק. כמו כן, רופאים נהנים ממעמד גבוה בתרבות המערבית והם מתוגמלים היטב במערכת הרפואה הפרטית.

5. הוראה

האורח המפתיע ברשימת המקצועות המבוקשים הוא המורה. יחד עם זאת, אם חושבים על זה לעומק מבינים ממה נובע הביקוש לאנשי הוראה ולמה גופים שונים מסכימים לתגמל אותם היטב אם הם מבצעים עבודה טובה. בסופו של דבר, המורים משפיעים על דור העתיד והם קובעים איך העולם ייראה בעוד 10 או 15 שנה. חוץ מזה, אנשי הוראה מעצבים את פני החברה והתרבות והורים לילדים זקוקים להם על מנת לשמור על מקום העבודה שלהם ולהמשיך לשלם מיסים למדינה.

♂︎ ♀︎ ⚥︎