חדשות ועדכונים

שימו לב!
תהליך ארוך שהחל בחקיקה לפני כשנתיים,
הגיע בימים האחרונים לישורת האחרונה ועבר את כל האישורים הנדרשים של משרד המשפטים, משרד האוצר, משרד החינוך והמועצה להשכלה גבוהה לצורך הכרה בהתאחדות הסטודנטים הארצית כארגון היציג של ציבור הסטודנטים בישראל. 
מעתה כלל הסטודנטים בישראל, הן בהשכלה האקדמית והטכנולוגית, ואף במוסדות בהם אין התאגדויות פנימיות יוצגו רשמית על ידינו.
צעד זה מחזק את ציבור הסטודנטים בישראל ומאפשר לנו כארגון הארצי היציג לפעול במישורים נוספים שעד כה הגישה אליהן הייתה חסומה, כגון הסדרת תחום התשלומים הנלווים למוסדות הלימוד (ספריה, סריקת מחברות, אינטרנט, הודעות SMS, אבטחה וכד'), שעד כה היה פרוץ ועתיד להוזיל את שכר הלימוד של הסטודנטים בישראל במאות שקלים בשנה.
חשוב לציין שעבור הבטחת המשך קיומו של ארגון הסטודנטים היציג כלל הסטודנטים יידרשו בתשלום מינימאלי של 0.80 אג' בחודש בלבד החל משנת הלימודים הקרובה, תשע"ט, כפי שנחקק בחוק זכויות הסטודנט בשנת 2016.
אנחנו נמשיך לפעול למען 350,000 סטודנטים וסטודנטיות בישראל במישור האקדמי, הרווחתי והחברתי וכעת יותר מאי פעם.

חוק זכויות הסטודנט>>

שאלות ותשובות:

 

1.  מהו ארגון יציג? ומה זה אומר לגבי?

ארגון יציג הוא התאגדות שעל-פי חוק מייצג אוכלוסייה ספציפית. מעתה כלל הסטודנטים בישראל, הן בהשכלה האקדמית והן בטכנולוגית, ואף במוסדות בהם אין התאגדויות פנימיות, ייוצגו רשמית על ידי התאחדות הסטודנטים הארצית. צעד זה מחזק את ציבור הסטודנטים בישראל ומאפשר לנו כארגון הארצי היציג לפעול במישורים נוספים שעד כה הגישה אליהן הייתה חסומה, כגון הסדרת תחום התשלומים הנלווים למוסדות הלימוד (ספריה, סריקת מחברות, אינטרנט, הודעות SMS, אבטחה וכד'), שעד כה היה פרוץ ועתיד להוזיל את שכר הלימוד של הסטודנטים בישראל במאות שקלים בשנה. כל זאת מעבר לייצוג השוטף של ההתאחדות בתחומים כגון תחבורה ציבורית, מעונות, ארנונה ועוד.

 

2.  על מה אני משלם עשרה שקלים?

אנו בהתאחדות פועלים לקידום זכויות הסטודנט וצמצום ההוצאות הנלוות במהלך התואר. אנחנו מאמינים כי העתיד הוא בידיים שלנו ולנו יש את הכוח לשנות את המציאות למען עתיד טוב יותר, כי תמיד יכול להיות טוב יותר. בתשלום של פחות משקל אחד לחודש, נוכל להמשיך לפעול ולקדם את פעילויות ההתאחדות ולקדם את מעמד הסטודנט בכל מוסד, ולפתח ולקדם את דור המנהיגים הבא של ישראל. 

 

3. מה ההתאחדות עושה בכלל?

התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית היא הגוף המייצג את כלל הסטודנטים בארץ, 350,000 אלף במספר. תפקידה הוא להעצים את מעמד הסטודנט בישראל על ידי עשייה רחבה במגוון של שדות פעילות: החל מקידום מדיניות מול מערכת ההשכלה הגבוהה ומול המערכת הפוליטית בישראל, קידום מלגות לסטודנטים ולסטודנטיות, הגברת המעורבות החברתית של הדור הצעיר ועוד מגוון פעילויות תוך שאנחנו משמשים כבית החם של אגודות הסטודנטים ברחבי הארץ. רק בשנים האחרונות הצלחנו לקדם בניית מעונות בכל רחבי הארץ בשווי של כרבע מיליון שקלים, אלפי מלגאים ומלגאיות סיימו את התואר תוך כדי שהם גם תרמו לחברה, והצלחנו לקדם ולגונן על מאות אלפי הסטודנטים והסטודנטיות הלומדים בארץ מפני מגוון של אפליות וגזרות, כמו גם לקדם את האינטרסים של סטודנטים משרתי מילואים, סטודנטים בתהליכי הורות, לידה וגידול ילדים, והרחבה וייעול שירותי התחבורה הציבורית לקמפוסים.

♂︎ ♀︎ ⚥︎