חדשות ועדכונים

סטודנטים שמגיעים מחו"ל ורוצים להתאקלם במהירות חייבים לדעת כמה דברים שנוגעים לפתרונות התחבורה, הנדל"ן ואירועי הפנאי והתרבות. גם אתם בדרך לארץ הקודש ולא יודעים מאיפה להתחיל? הנה המדריך השלם

תוכן שיווקי

תכניות "חילופי סטודנטים" נפוצות כיום במגוון רחב של מוסדות אקדמיים. מטרת התכניות היא לייצר שיתוף פעולה בין סטודנטים מהארץ ומחו"ל, כמו גם לחשוף את הצדדים הפחות מוכרים של ישראל לקהלי יעד חדשים. בניגוד למה שנהוג לחשוב, לא כל הסטודנטים שמגיעים במסגרת התכנית הם יהודים ולרובם אין היכרות מוקדמת עם ישראל.

עם זאת, סטודנטים שמגיעים מחו"ל רוצים וצריכים להתאקלם במהירות. בשביל להשיג את המטרה הזו עליהם להכיר את הנושאים שמשפיעים עליהם ברמה היום יומית. אז מאיפה מתחילים ואיך עושים את זה בצורה נכונה?

ניידות ותחבורה: אין תחליף לרכב פרטי

הדבר הראשון שסטודנטים שמגיעים לישראל צריכים לדעת הוא שהתחבורה הציבורית לוקה בחסר. הם בטח יגלו את זה בעצמם אחרי שינחתו בנתב"ג ביום שבת ויגלו שאין להם שום דרך להגיע למרכז הארץ חוץ מאשר לשלם מאות שקלים למונית, אבל סביר להניח שאותה תחושה תלווה אותם גם בהמשך.

החדשות הטובות הן שיש המון חברות השכרת רכב בארץ שמציעות תנאים נוחים לצעירים ולסטודנטים. בעוד בעבר נהוג היה לגבות מחיר גבוה להשכרת רכב לצעירים, כיום יש תכניות שמיועדות לסטודנטים ועוזרות בעיקר לגברים ונשים שמגיעים מחו"ל. אחרי שמבינים שאין תחליף לרכב פרטי, מגלים שהביקור בסניפי חברות ההשכרה הוא תחנת חובה.

דירה ובילויים: הכל מתחיל בלוקיישן

עוד משהו שמאפיין את ישראל וסטודנטים מחו"ל מגלים יחסית מהר הוא פערי המחירים בין הדירות במרכז ובפריפריה. זו אמנם תופעה שקיימת גם באירופה, אך היא בולטת מאוד בישראל ויש שיגידו שהיא אפילו הגיעה לממדים קיצוניים.

השכרת דירה במרכז הארץ תעלה לסטודנטים יותר, אבל היא משתלמת בגלל היצע הבילויים ואפשרויות התעסוקה. לוקיישן טוב יעזור לסטודנטים מחו"ל להגיע במהירות לכיתה, יחסוך עבורם זמן בעמידה בפקקים ויסייע להם להעביר את שעות הפנאי בברים, פאבים ומסיבות. יתרה על כך, לא חייבים לגור בתל אביב כדי ליהנות ממה שיש לישראל להציע ואפשר להשיג מטרות דומות גם בירושלים, חיפה וערים גדולות אחרות.

פנאי ותרבות: המקומות שאסור לוותר עליהם

הדרך הכי טובה להתאקלם בארץ הקודש היא להכיר אותה דרך אתרי החובה. סטודנטים שבאים לישראל בפעם הראשונה חייבים להגיע לכותל המערבי בשביל להבין את המסורת והתרבות, להמשיך למוזיאון תל אביב על מנת להתרשם מאמנות מודרנית ולבקר גם במיני-ישראל כדי לקבל פרספקטיבה.

אם מגלים שנשארו כמה ימים פנויים, מה שכדאי לעשות הוא לרדת לאילת ולשכב על החוף מול המפרץ הכי יפה בעולם. מאותו רגע והלאה נותר רק לספוג את האווירה ולצאת עם חוויות לכל החיים.

♂︎ ♀︎ ⚥︎