חדשות ועדכונים

נאבקנו – והשגנו! 100 מיליון ש"ח יוענקו לציבור הסטודנטיאלי

לאחר שלושה חודשים של דיונים מתמשכים, הפגנות ומאבק עיקש יחד עם כל אגודות הסטודנטים ברחבי הארץ, אנחנו שמחים ומתרגשים לבשר שיחד עם השר להשכלה גבוהה זאב אלקין, המועצה להשכלה גבוהה, מפעל הפיס ומשרד האוצר סגרנו מתווה לסיוע כלכלי!

תקציב של כ-100 מיליון ש"ח יוענק לאלפי סטודנטים/ות שנפגעו כלכלית באופן חסר תקדים במשבר הנוכחי!

  • בזכות המתווה שסוכם, אלפים מאתנו, שנפגעו כלכלית ממשבר הקורונה יוכלו לקבל סיוע במהלך הקיץ. דרכי הסיוע יוענקו בתצורה הבאה:
    סטודנטים/ות שהגישו בתחילת השנה בקשה לקבלת קרן הסיוע של ות"ת (מלגת משרד החינוך) וזכאותם למלגה לא אושרה, ייבחנו מחדש בזכות המתווה ויקבלו הזדמנות לסיוע כלכלי על סך אלפי שקלים.
  • תפתח מלגה חדשה בשיתוף מפעל הפיס, משרד החינוך והרשויות המקומיות בעבור שעות התנדבותיות לקהילה במסגרת תכנית "ביה"ס של החופש הגדול". המלגות יוענקו לסטודנטים/ות שאיבדו את עבודתם ואינם זכאים לדמי אבטלה, או שדמי האבטלה שלהם מופחתים. 
  • תוקם חבילת סיוע לסטודנטים/ות בגובה של מיליוני שקלים דרך המוסדות האקדמיים – הקרן תאפשר מענה לסטודנטים/ות המתגוררים במעונות, הקמת מערכי מניעת נשירה וחזרה על קורסים.

 

אנחנו מודים לשר ההשכלה הגבוהה, לחברי הכנסת ולכל הגורמים הרלוונטיים שהעמידו את הפתרונות למצוקה הסטודנטיאלית, רואים את התרומה שלנו לחברה בתקופה מורכבת זו ומחזקים את החשיבות שלנו לעתיד המדינה.

נמשיך לקחת חלק פעיל בעשייה חברתית, בקידום האינטרסים הסטודנטיאליים ובהגנה על הזכויות שלנו למען העתיד. נעדכן ממש בקרוב על חלוקת התקציב המלאה, המשיכו לעקוב!

♂︎ ♀︎ ⚥︎