חדשות ועדכונים

הכירו את האנשים של ישראל 2050

בוגרי תכנית המנהיגות של תנועת ישראל 2050 מספרים על ההכשרה, החוויות וההישגים אתם יצאו מהתכנית,
וגם על איך הם רואים את העתיד, שלהם ושל כולנו. 
ההרשמה למחזור ה' בעיצומה – 
אל תפספסו את ההזדמנות! israel2050.co.il/leadership

יצאנו לשאול את נתי בירמן מנועים, בוגר תכנית המנהיגות שלנו ומנכ"ל תנועת ישר, על איך השפיעה עליו התכנית. 

 

איך הגעת לישראל 2050?
אחרי תקופה של תסכול על כך שאנחנו חיים במשטר פופוליסטי בלי חשיבה ארוכת טווח על המדינה שאנחנו עומדים להשאיר לילדים שלנו, ראיתי פרסום על התכנית במודעה. כבר בכותרת; ״ישראל 2050״, הבנתי שיש כאן משהו שונה. 

כשהגעתי למיונים ודיברו איתי במושגים של ״בעיות מבניות״ ו-״השפעה חכמה״ הבנתי שסוף-סוף קם כאן ארגון שאני רוצה להיות חלק ממנו.

ספר על רגע משמעותי בתכנית
אני זוכר את ההרצאה הראשונה שהייתה לנו, של דר׳ דורון נבות, תחת הכותרת ״האם ישראל היא דמוקרטיה?״ הרגשתי כאילו מישהו ניתק אותי מהמטריקס – פתאום חלקי פאזל התחילו ליפול למקום והבנתי את הכוחות שבאמת מניעים את קבלת ההחלטות במדינה שלנו. ואפילו יותר משמעותית הייתה ההפנמה שזה החסם היחידי שעומד בפנינו כאזרחים כדי להשפיע על הכיוון שאליו המדינה שלנו הולכת – ההבנה של חוקי המגרש. ברגע שהמגרש ברור, אנחנו כאזרחים הרבה יותר חזקים ממה שאנחנו חושבים.

מה לקחת איתך מהתכנית?
מודל ״השפעה חכמה״ הייתה המפה שאתה ניהלנו את המאבק לחינוך פיננסי נטול אינטרסים במערכת החינוך, מאבק שתוך חצי שנה הצליח לשנות ב-180 מעלות החלטה של משרד החינוך, בנק ישראל ואיגוד הבנקים. בלי הכלים שקיבלתי בתכנית, לא היינו מצליחים להבין מאיפה מתחילים אפילו.

מה אתה עושה היום?
היום אני אבא של איתמר, נשוי לאיירין, ומנכ״ל תנועת ישר שמקדמת דמוקרטיה הישתתפותית שתאפשר לנו כאזרחים להיות מעורבים בקבלת ההחלטות שמשפיעה באופן ישיר על החיים שלנו כאן ותקטין את ההשפעה של קבוצות לחץ ובעלי אינטרסים על נציגי הציבור ומקבלי ההחלטות.

איפה אתה רואה את עצמך עוד חמש שנים?
אבא של איתמר, נשוי לאיירין, וחי בעולם טיפה טוב יותר.


הצטרפו אלינו לשנה של עשייה, קהילה, לימוד והשפעה.
לפרטים ולהרשמה בלינק: israel2050.co.il/leadership
♂︎ ♀︎ ⚥︎