חדשות ועדכונים

במה אתם הולכים לעבוד אחרי התואר?

תהליך חיפוש עבודה מציב אתגרים בכל גיל בחיים אך הוא מורכב במיוחד אחרי שמסיימים את הלימודים. יש לכם ביד תואר ראשון ועכשיו אתם מחפשים איך להצטרף למעגל התעסוקה? הנה כמה טיפים שכדאי לכם להכיר

תוכן שיווקי

המסלול השכיח של צעירים בישראל אחרי צבא הוא לימודים לתואר ראשון ולאחר מכן עבודה. הבעיה היא שכמו בכל גיל, גם חיפוש עבודה עם תואר ראשון ביד עלול להיות משימה מורכבת. יתרה על כך, דווקא צעירים שנמצאים לכאורה בתחילת הקריירה ועם כל הקלפים ביד – מגלים שלא קל למצוא את עבודת החלומות בלי ניסיון או הכשרה מעשית.

הפתרון הוא קודם כל לקבל החלטה עקרונית לגבי סוג העבודה שאליה רוצים להצטרף. באופן עקרוני, האפשרויות הן לחפש עבודה בתחום שבו למדנו או להתחיל בעבודה נוחה יותר. לכל אפשרות כזו גם יש יתרונות וחסרונות אחרים ומומלץ לבחון אותם.

איזו עבודה מתאימה לכם?

עבודה בתחום שבו כבר השגתם תואר ראשון תקצר את משך הזמן שיעבור מרגע סיום הלימודים ועד לתפקידים בכירים שעליהם חלמתם. לא משנה באיזה תפקיד ספציפי תתחילו, כל עוד המשרה תתאים לתחום הלימודים ולידע שצברתם במוסדות האקדמיים. מצד שני, סביר מאוד להניח שיהיה לכם קשה למצוא עבודה כזו בלי ניסיון מוכח.

לשם השוואה, עבודה "נוחה" יכולה להיות בכל תחום ואותה ככל הנראה תבחרו לפי שיקולים פרקטיים כמו היקף שעות, מספר ימים ותנאי שכר. כאן פחות חשוב לכם במה תעבדו, כל עוד המשכורת תיכנס בזמן ותענה על הציפיות שלכם. מנגד, החיסרון הוא שעבודות זמניות כאלה לא יאפשרו לכם לצבור את הניסיון הנדרש על מנת שבסופו של דבר תגיעו לאן שאתם רוצים.

הפתרון הוא להכריע בין האפשרויות לפי הנסיבות שעל הפרק. אם קיבלתם הצעת עבודה נורמלית בתחום שלכאורה לא קשור לתחום הלימודים, יכול להיות שכדאי לכם לבלות שם את התקופה הקרובה ולאחר מכן לצאת לסבב חיפוש עבודה נוסף. בכל מקרה אחר ובהיעדר הצעות קונקרטיות, שווה בכל זאת להתעקש על תפקיד זוטר בתחום או בענף שבו יש לכם תואר ראשון.

איך מגדילים את הסיכוי למצוא עבודה?

מלבד האמור לעיל, יש כמה דברים שסטודנטים אחרי התואר צריכים לעשות על מנת להגדיל את הסיכוי למצוא עבודה שמתאימה להם. ראשית, כדאי לחזק את רשת הקשרים כבר במהלך הלימודים כי השיטה של "חבר מביא חבר" היא עדיין השכיחה ביותר בענף התעסוקה. שנית, אתם חייבים להישאר עם אצבע על הדופק כדי לזהות את הביקוש וההיצע במשרות פנויות.

בסופו של דבר, התשובה לשאלה במה אתם הולכים לעבוד אחרי התואר גמישה מכפי שאתם חושבים. כיום נהוג להחליף קריירה אחת לכמה שנים ואף החלטה שתקבל עכשיו לא חייבת להיות בלתי הפיכה – אז אין סיבה להיבהל.

♂︎ ♀︎ ⚥︎