חדשות ועדכונים

ביום שאחרי התואר

לומדים תואר במדעי המחשב או שוקלים להירשם לתואר כזה? תופתעו לגלות אך כבר במהלך הלימודים ניתן להשתמש בידע שצברתם, הן במעשי והן בתיאורטי ולהתחיל לעבוד בחברות הייטק בתחום שלכם. במאמר זה נרחיב מעט על: המקצועות שבהם תוכלו להשתלב, איזה שכר תוכלו לצפות לקבל? וכיצד ניתן לשלב את העבודה עם התואר?

(תוכן שיווקי)

 

בדיקות תוכנה

כבר במהלך התואר, אתם יכולים להשתלב בתור בודקי תוכנה ידניים או אוטומטיים, תחום המכונה בקיצור – QA. תחום זה מעניק לכם ידע ראשוני בהבנה של: אלגוריתמים, ניסיון בדרך בה התוכנה בנויה וכיצד מבוצעת בקרת האיכות בתחום? בודקי תוכנה מתחילים יכולים לצפות לשכר הנע בין: עשרת אלפים לארבעת אלפים שקלים בשנה הראשונה במשרה מלאה ועד לעשרים ושלושה אלף שקלים לאחר מספר שנות ניסיון.

תמיכה טכנית – Help Desk

תחום נוסף שמציע מגוון רחב של משרות לסטודנטים במדעי המחשב, קשור לתמיכה טכנית בהפעלה של תוכנה ולפעמים גם פתרון בעיות חומרה ורשת. בתחום זה תוכלו לעסוק: הן באמצעות הטלפון כאשר אתם משתלטים מרחוק על מחשבי המשתמשים בארגון והן כתקן בתוך החברה. השכר בתחום זה נע בין: עשרת אלפים לשלוש עשרה אלף שקלים לחודש; תלוי ברמת ההתמחות שלכם בתחום וכן בוותק בחברה.

הזנת תוכן באתרים

משרה נוספת המיועדת לסטודנטים במדעי המחשב ובתחומים נוספים היא הזנת תוכן באתרי חברות. אתם זוכים להדרכה בסיסית במערכות ניהול תוכן ויכולים לעבוד מספר שעות ביום או לעבוד במשרה מלאה בחופשות. הזנת התוכן מתבצעת לרוב בשכר בסיסי המתחיל מששת אלפים שקלים ויכול להגיע בדרך כלל עד תשעת אלפים שקלים.

ניהול מוצר

משרה נוספת המיועדת לסטודנטים היא מנהל מוצר. בדרך כלל משרה זו תכלול קשר בין צוות המפתחים בחברות הייטק או בניית אתרים לבין לקוחות החברה. מנהלי המוצר, מקבלים את הדרישות מהלקוח ומסייעים לצוות הטכני לתרגם את הדרישות הללו למשימות מוגדרות תוך הצבת לוחות זמנים לכל משימה. שכר ממוצע של מנהלי מוצר בשנים הראשונות נע בין: חמישה עשר אלף שקלים לעשרים אלף שקלים למשרה מלאה וכמחצית מכך לחצי משרה.

כיצד ניתן לשלב את התואר עם לימודים?

חברות רבות פותחות משרות סטודנט המוצעות כחצי משרה או שלשת רבעי משרה, ומאפשרות לכם לשלב את הלימודים לתואר עם עבודה מעשית. מעבר ליכולת לממן חלק מהתואר באמצעות עבודה זו, אתם גם זוכים להתנסות מעשית, שיכולה לעזור, בישום של החומרים הנלמדים בתואר ולהוות מקפצה לעבודה במשרה מלאה. כך, קורות החיים שלכם כוללים גם ניסיון תעסוקתי בתחום.

טיפים לכתיבת קורות החיים שלכם לאיתור עבודה בזמן התואר

בזמן התואר, כאשר אתם מנסים להתקבל לעבודה קורות החיים שלכם יהיו דלילים. לכן, כדאי להוסיף להם ניסיון שצברתם ב- עבודות במהלך תקופת העשרה בתיכון (אם קיים כזה), ניסיון שצברתם במהלך הצבא, את התחום אותו אתם לומדים עכשיו ואילו פרויקטים כבר ביצעתם במהלך התואר? אם אתם מתנדבים במוסד כלשהו או עובדים בעבודה זמנית; כדאי כמובן לציין גם עבודות אלה כניסיון תעסוקתי.

תוכלו גם לכתוב מעט על עצמכם, לציין תכונות שיכולות להתאים למשרה מבוקשת ולהוסיף מכתב מקדים המדגיש מדוע אתם מעוניינים להשתלב כחלק מהצוות הקיים בארגון אליו אתם מנסים להתקבל.

איך עולים לתפקידים בכירים יותר

לאחר שסיימתם את התואר, נפתחות בפניכם משרות רבות יותר. תוכלו להשתלב בתפקידי פיתוח תוכנה "כבדים יותר" ואפילו לנהל צוות משלכם תוך מספר שנים. היום יש דרישה גבוהה ל: מפתחי full Stack, לתוכניתנים בשפות כמו: JAVA, C#, ++C ושפות פיתוח נוספות, למהנדסי תוכנה ולאנשי אלגוריתמים המסוגלים להשתלב בחברות מובילות, כמו: אינטל, סאן דיסק, חברות אבטחת מידע וחברות ממשלתיות, הדורשות את הידע שאתם לומדים בכל הקורסים של תואר מלא במדעי המחשב, כמו גם את התעודה שבסיומו.

♂︎ ♀︎ ⚥︎