חדשות ועדכונים

איפה הולכים לעבוד אחרי הלימודים?

לומדים QA (בדיקת תוכנה)? בדיקות תוכנה מהוות נדבך חשוב בתהליך פיתוח אפליקציות, אתרי אינטרנט ואפילו פיתוח תוכנות המשמשות לתפעול משאבות דלק בתחנת דלק, כספומטים ומערכות תשלום טלפוניות. לאחר שלב הפיתוח נבדקים המסכים השונים בתוכנה באמצעות "תסריטים" – שלבים מוגדרים מראש. בדיקה זו נועדה לבחון האם קיימות תקלות או "באגים" בתוכנה ולהחזיר את החלקים האלה לתיקון ולתכנות מחדש. את התחום ניתן ללמוד בקורס ייעודי – אם אתם תוהים מה לומדים במהלך קורס זה ואילו אפשרויות תעסוקה נפתחות בפניכם – אנחנו פה בשבילכם.

תוכן שיווקי

מי בונה את תסריטי הבדיקה?

השלבים השונים שבודקים אנשי ה-QA מועברים למסמך מיוחד המכונה "תסריט בדיקה". תסריטים אלה יכולים להיות כתובים על ידי מחלקת הפיתוח בזמן שהתוכנה נבנית או על ידי ראש מחלקת ה-QA בחברות גדולות או על ידי אנשי מחלקת ה-QA עצמם המכירים את התוכנה היטב. לפעמים, נדרשות בדיקות מורכבות יותר לתוכנה – כמו זיהוי חוסר יציבות בתוכנה כאשר כמות המשתמשים עולה באופן משמעותי או כאשר נעשה שימוש בתוכנה על ידי אדם שמעוניין לפגוע בה. בדיקות אלה נכתבות בדרך כלל על ידי נושאי התפקידים המתמחים באבטחת מידע בחברה או נושאי תפקידים אחרים.

קורס בדיקות התוכנה – מכין אתכם לעולם העבודה בתחום

קורס QA מכין אתכם לביצוע שלל המשימות הנדרשות מאנשי ה-QA כיום. אם בעבר בודקי התוכנה היו מבצעים רק בדיקות ידניות למסכים השונים – היום התחום מורכב הרבה יותר. נדרשת יכולת שימוש בתוכנות ייעודיות על מנת לבנות ולבדוק תסריטים אוטומטיים וכן יכולת לזהות "באגים" ולנסח אותם בצורה נכונה לפי סטנדרטים קבועים מראש בכל חברה.

קורס בדיקות התוכנות כולל בתוכו את כל הידע התיאורטי והמעשי על מנת להכין אתכם לעולם העבודה כיום. לאחר שלמדתם את הכלים השונים – תוכלו לקבל מסמך בדיקות ולהתחיל לדמות סביבת עבודה אמיתית במחלקת הQA. לפעמים, תהיו חלק מצוות גדול העובד ביחד על בדיקת תוכנה אחת ולפעמים (במיוחד בחברות קטנות יותר) אתם עשויים למצוא עצמכם מבצעים את כל הבדיקות, כותבים את תסריטי הבדיקה עצמם ומבצעים בדיקה חוזרת לאחר שמחלקת הפיתוח תיקנה את הבאגים שמצאתם.

היכן ניתן לעבוד לאחר סיום הקורס?

בתום הקורס תוכלו להשתלב במחלקות QA שונות ברחבי הארץ והעולם. אתם יכולים לעבוד בבתי התוכנה הגדולים המפתחים אפליקציות ותוכנות מובילות – חברות כמו מייקרוסופט, אורקל, אפל, אינטל, HP ומגוון חברות נוספות. חיפוש פשוט של הביטוי "משרות QA ללא ניסיון" יציג בפניכם רשימה של מקומות עבודה פוטנציאלים שמשוועים לעוד ידיים עובדות ו"חוטפים" את מסיימי הקורסים השונים בתחום הQA.

גם בחברות ממשלתיות במחלקות פיתוח התוכנה יש דרישה לאנשי QA, לצד: חברות ביטחוניות, בנקים וחברות ביטוח המפתחים פתרונות פנימיים. אם אתם מעדיפים לעבוד בסביבה יותר קטנה בהתחלה ועוד לא רוצים להשתלב בחברות הגדולות – חברות פיתוח אפליקציות ותוכנות, חברות בניית אתרים ובתי תוכנה קטנים ישמחו לשלב אתכם בצוות הבדיקות שלהם.

חשוב לדעת, כי המתודות שלומדים הן אחידות ברחבי הגלובוס ומאפשרות לכם בשלב מסוים גם להמשיך לעבוד בסניפים מרוחקים של חברות בינלאומיות.

בתחום זה אפשר לעבוד בעתיד גם כפרילנסרים ולקבל פרויקטים של בדיקות תוכנה באתרים המקשרים בין מומחי QA מנוסים לבתי תוכנה הזקוקים לבודקים מרחוק. בזכות העובדה כי תוכנות רבות נמצאות כיום בענן (ברשת האינטרנט) אתם יכולים כיום ליהנות ממשרה גמישה בשעות שלכם – גם מהבית. חשוב, עם זאת, לרכוש את הניסיון הראשוני בתוך מחלקה קיימת על מנת שתתרגלו למתודות העבודה המקובלות בתחום זה.

 

 

♂︎ ♀︎ ⚥︎