הטבות

אוגוסט 2019

התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות ומשרד התחבורה קידמו בשנים האחרונות הנחה בתחבורה הציבורית לסטודנטים אשר לומדים במוסדות המוגדרים בחוק זכויות הסטודנט[1] ובתקנות מסילת הברזל[2] (רשימת המוסדות מופיעה בסוף העמוד). קיימות כמה דרכים לממש את ההנחה, אז שימו לב-

כיצד תממשו את ההטבה?

 1. הנפיקו כרטיס רב קו עם פרופיל סטודנט באחת מעמדות השירות של רב הקו הפרושות ברחבי העיר (בתחנות מרכזיות, תחנות רכבת, מרכזי שירות ומידע של "על הקו"). במידה ויש לכם כרטיס רב קו משנים קודמות, אך ללא פרופיל סטודנט, גשו לאחת העמדות בהקדם והסדירו את סוג הפרופיל. חפשו את עמדת השירות "על הקו"  הקרובה לביתכם.
 2. בעת שינוי הפרופיל הביאו עמכם- תעודת סטודנט עדכנית, אישור לימודים לשנת הלימודים הנוכחית, תעודה מזהה נוספת. בעלי פלאפונים עם נקודת סריקה NFC יכולים להסדיר זאת באחת האפליקציות ולסרוק את המסמכים.
 3. פרופיל הסטודנט תקף למשך שנת הלימודים האקדמית, לכן זכרו לתקף את הפרופיל בתחילת כל שנה!

 

מה תקבלו בהטבה?

את ההנחה לא ניתן לקבל ללא פרופיל סטודנט ברב קו! כמו כן ההטבות לא ניתנות על הסדרים 'מיוחדים' כמו חופשי יומי או חופשי חודשי (למעט חופשי סמסטריאלי/ שנתי) בשל סיבת כפל מבצעים. את ההנחה ניתן לקבל בשתי דרכים-

 1. פרופיל סטודנט רגיל- מקנה תוספת של 50% בעת הטענת הכרטיס בערך צבור. משמע- אם הטענתם את הכרטיס ב-100 ₪, תקבלו בפועל 150 ₪ לשימוש חופשי בנסיעותיכם. הסכום המינימלי להטענה הינו 30 ₪.
 2. פרופיל סטודנט מורחב- מותנה ברכישת הסדר חופשי סמסטריאלי (סמסטר א' ו/ או ב', ולא תקף לסמסטר קיץ) או חופשי שנתי, ויהיו במחיר מסובסד מהרגיל. בנוסף, הטענת הכרטיס בערך צבור מקנה בפרופיל זה תוספת של 100%.
  בנוסף כרטיס רגיל ברכבת, שלא נקנה באמצעות הערך הצבור, יהיה במחיר המוזל ב-50% מהעלות הרגילה.

* חופשי שנתי/ סמסטריאלי נקבע על פי האזור הגאוגרפי שתבחרו (בקרבת מוסד הלימוד) ובעזרתו תוכלו לנסוע באותו האזור באופן חופשי, בעוד שהערך הצבור אינו מוגבל מבחינת גאוגרפית.

* במידה והטענתם הסדר חופשי סמסטריאלי עליכם לעדכן את המנוי בתום הסמסטר. יתכנו שינויים במחירי ההסדרים בין הסמסטרים לאור הבדלים במספר ימי הלימוד בכל סמסטר.

 

הנחות לסטודנטים הלומדים באוניברסיטה הפתוחה:

 1.  זכאים להנחה שנתית בתחבורה הציבורית למשך 4 שנים עוקבות בלבד, בתנאי שאתם רשומים לשני קורסים תקינים לפחות בשנת הלימודים הנוכחית.
 2. ניתן לבקש אישור הנחה גם אם אתם רשומים רק לקורס אחד, אך מתכוונים להירשם לפחות לעוד קורס באותה שנה.
 3. הזכאות לקבלת ההנחה בשנת הלימודים הבאה תהיה מותנית גם בעמידה בתנאֵי ההרשמה לשני קורסים בשנה הקודמת.
 4. מידע נוסף ניתן למצוא באתר האוניברסיטה העברית.

לרשימת המוסדות הזכאיות להנחה לחצו כאן.

 


[1]  חוק זכויות הסטודנט 2007

[2]  תקנות מסילות הברזל (דמי נסיעה) 2004

♂︎ ♀︎ ⚥︎