פרויקטים

פרויקטים

לוגו תכנית סלע

תכנית משותפת של התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל בשיתוף הסתדרות העובדים הכללית החדשה, שמטרתה להעלות מודעות לזכויות תעסוקה בקרב סטודנטים. התכנית מפעילה רכזים בקמפוסים הנותנים מענה לצרכים ועוולות הנגרמות לסטודנטים במקום עבודתם. במקביל לביצוע פעילות שוטפת ואירועים להעלאת מודעות. התכנית מייצרת גרעיני פעילות בקמפוסים ומעודדת יוזמות סטודנטיאליות בנושאי העסקה וזכויות.

logo (3)

תכנית חדשה של התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בשיתוף פר"ח, שמטרתה היא העלאת מודעות בקרב סטודנטים לחשיבות התנהלות פיננסית מושכלת ונבונה. התכנית באה להעלות את תחושת המסוגלות של הסטודנטים להתמודד באחריות עם תקציב אישי מצומצם, לאורך שנותיהם באקדמיה והמשך דרכם. התכנית פועלת כפעילות חינוכית בקמפוסים, מועברת על ידי סטודנטים למען סטודנטים ובמרכזה יוצרת אוריינות פיננסית ומעלה שאלות בקשר לאחריות פיננסית אישית בתוך המציאות הכלכלית-חברתית בישראל. ההדרכות מועברות  במתווה של סדנאות קצרות בקמפוסים.

logo (2)

תכנית חדשה של התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בשיתוף פר"ח, ללימודי ערבית מדוברת. בתכנית זו סטודנטים דוברי השפה הערבית ברמת שפת אם, עוברים הכשרה מקצועית ללימוד השפה ומשמשים כמורים לסטודנטים שאינם דוברי ערבית, הלומדים מקצועות אשר דורשים מפגשים רב תרבותיים. הלימודים נערכים במתכונת סמסטראלית בקבוצות קטנות, כאשר כל קורס מועבר ברמה שונה. התכנית מעודדת גיבוש חברתי בין המשתתפים בקורסים ומייצרת במהלך השנה סיורים וימי עיון בנושאי השפה, התרבות והעשייה החברתית.

logo-achva

תכנית משותפת של התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל והאגודה למען הלהט"ב, הפועלת בגרעיני פעילות בקמפוסים. מטרתה – יצירת מרחב בטוח ועידוד יוזמות ופעילויות סטודנטיאליות גאות ע"י תמיכה ומתן כלים רעיוניים ופרקטיים. התכנית בכלל והגרעינים בפרט, חותרים להתמודד ולהפחית הומופוביה על כלל צורותיה, וכנגדה לקדם ערכים של סובלנות, קבלת האחר ושוויון. הגרעינים  באחווה נועדו להיות בית חם בו כל אחד ואחת יוכלו להרגיש בנוח, כמו גם כר פעולה להנהגה ושינוי חברתי בסוגיות הנוגעות לקהילת הלהט"ב. הפעילות מיועדת לסטודנטים וסטודנטיות בכל המוסדות האקדמיים בארץ, אך גם מופנית גם כלפי כלל החברה והקהילה מסביב.

סמ''ן

תכנית משותפת להתאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל וארגון מסד נכויות בג'וינט ישראל. במסגרת התכנית פועלים יחדיו סטודנטים עם וללא מוגבלויות בגרעיני פעילות, למען קידום זכויות סטודנטים עם מוגבלויות בקמפוס. בנוסף, פועלים הסטודנטים למען העלאת המודעות בקרב ציבור הסטודנטים הרחב והסגל האקדמי. הפעילות כוללת יצירת מפגשים שבועיים קבועים בין חברי הגרעין, פעילויות אקטיביות לשינוי עמדות בקרב הגורמים השונים בקמפוס, ייזום והוצאה לפועל של אירועים וימי שיא, ויצירת שיתופי פעולה עם המוסד, אגודת הסטודנטים וארגונים הפועלים לקידום זכויות אנשים עם מוגבלויות המסוגלים להעצים את פעילות של הגרעין.

לוגו_מבית התאחדות הסטודנטים

תכנית של התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות שפועלת לבינוי קהילות סטודנטים בערים וישובים בפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל. הסטודנטים, ממגוון מוסדות הלימוד, עוברים להתגורר, לחיות ולפעול בערים והופכים לחלק בלתי נפרד מהקהילה המקומית. בכל שבוע נפגשים הסטודנטים לערב עם שאר חברי הקהילה ומקדישים זמן לעשייה חברתית משותפת עם תושבי העיר.
מטרת התכנית היא שקהילות הסטודנטים יבחרו להישאר ולגור באותן הערים גם לאחר סיום התואר ולהפוך מקומות אלו לסמל של הצלחה ולמוקד משיכה של צעירים.
כל סטודנט בתכנית מקבל מלגה של עד 16,000 ש"ח בשנה בתמורה לפעילות.

http://tozerethaarez.org.il/kehilot/